Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
32 posty 269 komentarzy

TV Łże

Myszka and Miki - Korespondent wojenny, poeta, dziennikarz, widział wiele teczek, freelancer, mieszka w świecie bywa w Polsce. Jest nas więcej.Mężczyźni i kobiety. Są katolicy i muzułmanie. Polacy i nie tylko...

PASZKWIL NA NOWY EKRAN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podobno lepiej na paszkwile nie odpowiadać. Bo jak w przysłowiu, że jak się wdepnie… To może być tylko gorzej. Ale czasem trzeba się bronić, by - wbrew ministrowi propagandy III Rzeszy - kłamstwo powtarzane milion razy nie stało się prawdą.

Teksty Parol Ryszarda Opary - nowy kran mętna woda oraz Parol Ryszarda Opary cześć 2 KBW Goldberg  opublikowane niedawno w internecie przez bliżej nieznanego blogera Mariusza Mrożewskiego wymaga analizy i komentarza także dlatego że propagują treści często „wpadające w ucho” blogerom identyfikujących się z prawicą. Wielu z nich, (także autorów blogów w NE) przesadnie wszędzie wietrzy podstęp i robotę służb. Część uważa, że za wszystkim stoją Żydzi.

Piszę ten tekst także dlatego, że właśnie w NE przeczytałem niedawno wpis jednego z blogerów który wykluczył publicystę Gazety Polskiej Dawida Wildsteina z wspólnoty narodu polskiego tylko dlatego, że ten nie ukrywa że jest z pochodzenia Żydem. Dzisiaj Mrożewski Nowy Ekran nazywa żydobolszewią, a jej właściela Żydobolszewikiem

 

PASZKWIL KARMI SIĘ ZŁEM

Paszkwil według Słownika Wyrazów Obcych to utwór literacki lub tekst publicystyczny, napisany w złośliwy sposób w celu zniesławienia kogoś, ośmieszenia i skompromitowania go przed opinią publiczną, zwykle anonimowy lub opublikowany pod pseudonimem: Opublikowano paszkwil, w którym zarzucano mu wszystko, co tylko było możliwe: że jest homoseksualistą, że jego syn siedzi w amerykańskim więzieniu, zaś jego organizacja ma powiązania z neofaszystami i jest przez nich finansowana.  

To tak jakbym czytał opis do tekstów Costerina vel Mirosława Mrożewskiego. Paszkwil Mirosława Mrożewskiego pisany jest w odcinkach. Właściwie niemal każdy jego tekst zachowuje standardy gatunku. Paszkwil to słowo które niesie w sobie negatywną energię. Na brzydkie, a raczej na bardzo brzydkie kobiety mężczyźni czasem mówią wulgarnie paszkwil. Bo paszkwil piękny nie jest, karmi się plotką, pomówieniem, insynuacją a na końcu kłamstwem. Karmi się złem…

W tekstach Costerina vel Mirosława Mrożewskiego nie ma właściwie pozytywnych bohaterów. Występują w nich jedynie: „ludzie bandy żydokomunistycznej”, śpiochy , bolszewiccy złodzieje, Grupy żydo bolszewików zwalczające się nawzajem, Braciszkowie w wierze[Żydzi przypis M&M], potężna siatka żydobolszewicka, klasyk człowieka słupa, tak zwanego gołodupca, , niebezpieczni swa pazernością, banda Bolka, pokolenia żydobolszewickich złodziei znad Wisły, rozwiedka[z j. ros. zwiad, wywiad – przyp. M&M] Panow narodu wybranego operujących miliardami, bandyci, okupanci oraz szabrownicy naszej Ojczyzny, żydokomuna, Żydokomunistyczni zbrodniarze, plemię powstałe z agentów obydwu okupantów, żydobolszewicy, Grupa złodziei, znane cwaniaczki, Bank złodziei, mafia, pionki, slup wyciosany przez KBW, wyszkoleni przez KBW są co prawda małymi trybikami w bolszewickiej maszynie likwidacji Polski oraz narodu Polskiego… itd., itd.

Wymienieni powyżej to bohaterowie tylko jednego tekstu – dodajmy- o Nowym Ekranie. Czyli o Was i o nas. To oczywiście nie wszystkie postaci albo epitety je określające. Jest ich znacznie więcej w tekście. Łączy je obsesyjne wręcz odmienianie przez wszystkie możliwe przypadki słowa Żyd, które przecież niesie –zdaniem paszkwilanta - ładunek wyjątkowo pejoratywnych emocji.


POLOWANIE NA ŻYDA

Skąd to się bierze? Dla autora paszkwilu o Nowym Ekranie, najważniejsze jest rzekome żydowskie pochodzenie właściciela i redaktora naczelnego i wszystkich pozostałych osób występujących w artykule. Bo gdyby Ryszard Opara,właściciel Nowego Ekranu  nie był Żydem to być może nie uczestniczyłby w żydowskim spisku który od wielu lat okrada nas Polaków- taka jest logika paszkwilanta.

Żydzi wszystkim sterowali i za komuny i wolnej Polski. Np. okazuje się że najważniejszą wadą, minusem Aleksandra Kwaśniewskiego nie są np. współpraca z SB – jako TW Alek, czy ewidentne kontakty z rosyjskim agentem Ałganowem, albo haniebne zachowanie, – pijaństwo na grobach polskich oficerów w Katyniu, lecz to że ojciec prezydenta RP nazywał się rzekomo Stolzman a więc był Żydem. Ryszard Opara i Nowy Ekran też uczestniczy w spisku żydowsko-bolszewicko-WSI-owym: Polak ?Humanista ?Patriota pisze o sobie R.Opara. Polak -   No cóż panie Opara. Polski paszport posiada i to jak wiemy niejeden, także Goldberg. Humanista -  humanizm Talmudzki także jest Humanizmem . Oczywiście dowody nie są tu potrzebne. Je zwyczajnie widać. Wystarczy suwmiarka, obserwacja zachowania, kolor włosów, oczu…  i inne naukowebadania żywcem wyjęte z propagandowych filmów hitlerowskich „Jak rozpoznać Żyda” czy"Żyd Süss".

Tropić Żydów. Zwłaszcza tych ukrytych. To jest misja autora. Czyni to z wyjątkową konsekwencją i starannością. Dzięki jego śledczej pracy - wytężonej, i w pocie czoła możemy się np. dowiedzieć że nie tak dawno Mosad przejął Lotnisko Okęcie by wywieźć coś z Polski. Co? Niestety Mrożewski vel bloger Costerino tego już nie ustalił. Czy były to znowu cenne okazy zbiorów kultury Polskiej – zadaje retoryczne pytania , przekazane panu Glennowi Beckowi przez pierwszego rabina Polski? czy raczej cześć kasy obiecanej Izraelowi ,drogocenne i ważne okazy objęte zakazem wywozu? czy raczej wzorem Baksika i spółki worki skrzynie z pieniędzmi?  

//stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/14/izraelski-mossad-przejal-lotnisko-okecie/

Bloger zamieścił ten artykuł na jednym z najbardziej antysemickich portali jakie można znaleźć w polskiej sieci czyli:

www.stopsyjonizmowi.wordpress.com     

Można tam np. dowiedzieć że Żydzi celowo wywołali II wojnę światową i wymyślili Holokaust. Po co? By zbudować filozofię ofiary i potem zmusić świat do zaakceptowania państwa Izrael. Oczywiście w innym wpisie dowiemy się, że ten sam holokaust jest zwyczajnym oszustwem…

Klikamy dalej: Adolf Hitler i cała wierchuszka NSDAP to oczywiście Żydzi.. Żydami są też muzułmańscy fundamentaliści – członkowie rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej. Strażnicy Mekki i Medyny - świętych miejsc Islamu wpierają – jak powszechnie wiadomo -  światowy dżihad skierowany m. in. w państwo Izrael i Żydów. Po co? To znowu proste. By wywołać poczucie zagrożenia i mobilizować świat w obronie zagrożonego przez islam państwa Izrael.

//stopsyjonizmowi.wordpress.com/oczami-muzulmanina/syjonistyczni-wladcy-arabii- saudyjskiej/ 

Na szczęście jak dowodzą autorzy piszący, cytowani i tłumaczeni na stronie stop syjonizmowi Żydem nie był Jezus Chrystus. Według jednego z nich Kiedy Jezus był w Judei, nie była ona „ojczyzną” przodków tych, którzy obecnie stylizują się na „Żydów.” Ich przodkowie nigdy nie postawili stopy w Judei. Żyli oni w tym czasie w Azji, ich „ojczyźnie,” i byli znani jako Chazarowie. 

Stop syjonizmowi funkcjonuje nazałożonym w 2003 roku tzw. wordpress czylisystemie zarządzania treścią stosowanym głównie do obsługi blogów.

//pl.wikipedia.org/wiki/WordPress

W systemie tym zamieszczona jest ogromna ilość treści antysemickich, tekstów nawołujących do rasowej nienawiści. To oczywiście woda na młyn dla środowisk niechętnych prawicy i środowiskom patriotycznym. Wiadomo według tej kalki: Polak katolik, patriota, niepodległościowej i eurosceptyk czyli – antysemita.  Niestety nikt z publicystów np. Gazety Wyborczej nie stara się analizować i zrozumieć tego co dzieje się na stronach internetowych, blogach np. w wordpress. W przeciwnym razie redaktorzy GW zamiast używania antysemityzmu jako dyżurnej pałki do bicia prawicy dostrzegliby przypadki zaawansowanej choroby psychicznej, która z konserwatyzmem, z prawicą nie ma nic wspólnego i powinna być raczej przedmiotem badań lekarzy psychiatrów niż dziennikarzy. Przykłady można mnożyć. Np.  tekst Piotra Beina o Żydzie Kaddafim i jego europejskich poplecznikach Berlusconim, Blairze, Sarkozym.. Kilka lat później ci sami przywódcy europejscy dotąd  opętani przez żydowską mamonę zdadzili kamrata. Wydali wojnę i zabili Żyda Kaddafiego. Że to trochę dziwne. A, co tam! Bein znajdzie wytłumaczenie np. powie że Żydzi to podstępni zdrajcy... itd. itd.  

//piotrbein.wordpress.com/2011/03/05/zyd-kadafi-rotszyldowie-i-mosad/ 

Bein to szczególny przypadek chorobowy. Jest jak kapłan sekty. Zyskał autorytet i wielu wzynawców wśród biedaków aktywnych w sieci i ogarniętych antysemicką psychozą, gdy odkrył, że szczepienia na świńską grypę na skalę ogólnoświatową są UWAGA!!! realizacją planu ludobójstwa większości mieszkańców naszej planety. Oczywiście za tym też stoją Żydzi.

Takich jak Bein, Marek Mrożewski, i wielu innych piszących na stronach, blogach typu stopsyjonizmowi, czy grypa666  i im podobnych  bloger alex disease nazywa  słusznie antysemitami spiskowymi.   

W tejże grupie bywają ludzie, którym nie wiedzie się w życiu[podkreślenie moje M&M] i winą za swoje niepowodzenia starają się obciążyć innych. Bywa też, że przypisują narodowość żydowską tym, którzy się z nimi nie zgadzają a mają jakiś realny wpływ na państwo, media czy szeroko pojętą kulturę.

//alexdisease.salon24.pl/339478,przeglad-polskich-antysemitow

 

ŚPIOCH I SPISEK SŁUŻB

Mirosław Mrożewski zarzuca Oparze że uczestnicząc w międzynarodowym spisku jako tzw.  śpioch był od dawna przygotowany do swojej roli.  

Kończąc wojskowa akademie medyczną w lodzi otrzymuje nie tylko stopień oficerski Ludowego Wojska Polskiego ale zostaje przygotowany do pracy operacyjnej na zachodzie. Wyjazdy w czasie studiów a także już po do Szwecji, Republiki Federalnej Niemiec oraz Austri pod przykrywka praktyk lekarskich to nic innego jak doskonalenie zawodowe do pracy tak zwanego ;śpiocha.

Jakieś dowody? Nie trzeba. Wiadomo. Skoro Opara studiował medycynę na Wojskowej Akademii Medycznej (WAM) to musiał być śpiochem. Proste.  WAM według autora założyło KBW (Korpus Bezpieczeństwa Publicznego) którego spadkobiercą jest WSI. To, że WAM nie zakładał nikt z KBW już nie ma znaczenia.  Co prawda KBW już nie pod ta nazwa nad Wisłą , ale bussines is bussines – pisze Mrożewski. No właśnie business … A przecież Opara to businessman … No i wszystko jasne. Szpital psychiatryczny? No przecież…

Tak oto już na początku studiów w 1974 roku na  WAM –ie Opara był przygotowywany do roli życia. 6 lat później miał zostać przerzucony – do Australii by nadzorować interesy Abrahama Goldberga - bardzo bogatego i znanego biznesmena a w końcu dużej skali malwersanta. Goldberg to zdaniem autora paszkwilu szara eminencja Polski lat 90 tych. No i nie zapominajmy. Goldberg to Żyd.

Rozwijając twórzczo tą tezę autor paszkwilu powinien dojść do wniosku, że Opara musiał być agentem szkolonym przez GRU lub KGB bo polski wywiad nie potrafił nigdy wyszkolić i zainstalować za granicą – zarówno ta bliższą jak i dalszej tzw. śpiocha czy aktywnego nielegała.

W 2005 roku dziennikarze Bulletin Newseek z Australii mieli odnaleźć Goldberga w Warszawie, który – co ciekawe w ogóle się przed nimi nie ukrywał. Spotkał się, dał numery telefonów: domowy i komórkowy. Mrożewski oskarża Oparę, że wspólnie z kamratami z WSI pomógł zainstalować się w Polsce Goldbergowi uciekającemu przed australijskim wymiarem sprawiedliwości, i wkrótce stał się jego partnerem w biznesie. Dowody? To gołe  cytaty z artykułu, bez podania linków, daty wydania czy numeru gazety. Dziennikarze australijscy mieli ustalić również, że Goldberg współpracuje  w co najmniej w jednej transakcji zakupu nieruchomości z R. Opara który kontroluje australijska firmę Avantogen.Mieli w końcu zapytać też samego Oparę o jego kontakty z Goldbergiem. Opara miał odpowiedzieć: Przyznaje ze spotykałem Goldberga przy rożnych okazjach ,ale od późnych lat 90 tych nie miałem z nim kontaktu. Definitywnie nie jestem przedstawicielem Goldberga w żadnym wypadku i w żadnej formie, nie posiadam żadnych kontaktów bussinesowych z nim.  Opara  jak wynika z cytowanego tekstu spotykał się z Goldbergiem przy różnych okazjach. To że zaprzecza insynuacjom o prowadzeniu jakichkolwiek interesów z Goldbergiem nie ma dla autora paszkwilu żadnego znaczenia. Spotykali się przecież. Czyli się znali a skoro się znali to wiadomo że są w spisku… Dodajmy że analiza ta opiera się na założeniu że cytaty owych australijskich dziennikarzy i samego Opary nie są wyssane przez Mrożewskiego z palca.

Mrożewski nie przedstawia również żadnych dowodów na potwierdzenie że Opara to współpracownik tych czy innych służb. Ale nie o to tu chodzi. Już na samym początku tekstu  paszkwilant zaznacza, że jego tekst o Oparze jest UWAGA! O Jednym z wielu nie tajnych [podkreślenia M&M] agentów ,nie współpracowniku [jak wyżej] służb specjalnych. Pisze tak celowo by potem przez cały swój tekst udowadniać że choć tak nie jest to przecież tak jednak jest, a Opara to członek bandy żydokomunistycznej która zniewalała i zniewala nasza Ojczyznę od roku 1944.  


ŹRÓDŁA WIEDZY MROŻEWSKIEGO: SB I WSI

Ciekawe, że jednocześnie atakując Oparę, Nowy Ekran, za żydowsko-bolszewicko – WSI-owy spisek autor paszkwilu podaje jako źródła swojej wiedzy artykuły publicysty  Daniela Passenta , oraz dziennikarza (dziś TVN) Bertolda Kittela.

Passent, publicysta Tygodnika Polityka to zrejestrowany tajny współpracownik SB – TW Johni TW Daniel.

//www.bibula.com/?p=757

Kittel błysnął w 2001 roku tekstem (napisanym wspólnie z Anną Marszałek) o rzekomej korupcji w MON i współodpowiedzialności za nią Romualda Szeremietiewa. Minister stracił stanowisko, wypadł z polityki na wiele lat, a dla opinii publicznej stał się skorumpowanym i skompromitowanym politykiem.  Dopiero po 9 latach od rozpoczęcia śledztwa  Szeremietiew został uwolniony od winy we wszystkich zarzutach, jakie mu postawiono. Autorzy zniesławiającej go publikacji - Anna Marszałek i Bertold Kittel są laureatami najbardziej prestiżowych nagród za mistrzowskie uprawianie dziennikarstwa śledczego - napisano w dokumencie opublikowanym przez Radę Etyki Mediów, potępiającym cykl tekstów Marszałek i Kittela. Nie po raz pierwszy sądy uniewinniają osoby publiczne, spostponowane w ich publikacjach. Nigdy nie doczekały się publicznych przeprosin. Wielu publicystów uznało że materiał dziennikarzy śledczych Rzeczpospolitej to w najlepszym razie (dla autorów słynnego tekstu)  tzw. celowa wrzutka służb dla zaprzyjaźnionych z nimi dziennikarzy. O najgorszym nikt nie miał odwagi dotąd napisać otwartym tekstem.

//www.szeremietiew.pl/sprawa.php?c=beneficjenci

 

POINTA JAK Z RWANDY

Wśród wielu absolutnie niedopuszczalnych wpisów jakie znalazłem wśród blogów bliskich autorowi paszkwila o Ryszardzie Oparze i Nowym Ekranie znalazłem jeszcze jeden - dla mnie - wyjątkowo wstrząsający.

Polacy nie sa antysemitami, poniewaz nic nie maja przeciwko semitom, ktorzy zamieszkuja obszar od Iranu, az po Ocean Atlantycki, ktorych jest ponad 16 razy wiecej niz zydow, bo az 94% wszystkich semitow zamieszkalych na swiecie.
Polacy nie toleruja robactwa, ktore wlazlo do Polski i pozera dorobek Polakow, a to jest jak najbardziej prawidlowy odruch czlowieka, ktory nie pozwala, zeby go robactwo obzeralo.
A jak robalom to sie nie podoba to niech wynosza sie z Polski, poki nie jest za pozno.

Napisał Toronto w tzw. dyskusji pod tekstem blogera Maruchy.

//marucha.wordpress.com/2010/01/10/wypedzenia-zydow-to-tez-miedzynarodowy-spisek/

 Rwanda. 1994 rok. Robactwo. Do wytępienia robactwa, karaluchów, wzywała rozgłośnia radiowa:  Radio Télévision Libre des Mille Collines (RTLM) czyli Wolne Radio i Telewizja Tysiąca Wzgórz i bojówki Hutu. Potem była rzeź. W ciągu 3 miesięcy głównie od ciosów maczet zginęło ok. milion ludzi. Byłem w Rwandzie kilka razy. Czas wciąż nie zaleczył tam ran.

Przypomnę więc na koniec.

Art. 1.
W ustawie z 06 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (...) wprowadza się następujące zmiany:

1) art. 119 § 1 otrzymuje brzmienie:
§ 1 Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu bezwyznaniowości, jak również ze względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

2) art. 256 § 1 otrzymuje brzmienie:
§ 1 Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub wywołuje albo szerzy nienawiść lub pogardę na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

3) art. 257 otrzymuje brzmienie:
Art. 257.
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu bezwyznaniowości, jak również ze względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 2.
Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

KOMENTARZE

 • zmroziło mnie,
  ........................................................................................................................................................................................................................................
 • @autor
  Ciekawe :) Nie mają nic przeciwko Semitom? :))))
  Żydzi to są Semici, z tego co pamiętam jak się tym interesowałem ;)
  Żydzi to tak naprawdę Arabowi czyli Semici oczywiście genetycznie :)
  Ale mogę się mylić.
 • pytania o wyjazdy
  zawodowego wojskowego lekarza, w latach 70-tych (na staże, na zachodzie) i potem w 1980 do Australii mają swój sens o ile ktoś znał realia epoki.
 • Doskonale!
  Piekny, madry tekst. Dziekuje! Oczywiscie nie jestem naiwny i nie wierze, by zmienil on postepowanie lajdactwa - tego po tzw.prawicowej stronie. Pisze o lajdactwie, bo mam tu cos do dodania. Otoz prawicowy lajdak z Polski ( nazwisko dosc znane ) oskarzyl kilka miesiecy temu czesc bylych wiezniow politycznych mieszkajacych w Australii o agenturalna wspolprace z p. Opara. Zdaniem lajdaka, p. Opara to agent sluzb a wspomniani byli wiezniowie to jego wspopracownicy. Bydlak nie podal zadnych dowodow na poparcie swoich twierdzen. To tyle dla uwiarygodnienia tez autora powyzszego tekstu.
  Ps. Bylem gotowy od razu publicznie ujawnic nazwisko wspomnianego lajdaka, ale ublagano mnie, by nie wszczynac rozroby po prawej stronie sceny politycznej w przeddzien kampani wyborczej. Zastrzeglem jedynie, ze nie bede milczal, gdy zobacze nazwisko gnidy na liscie wyborczej PiS-u, a cos takiego sie szykowalo. Nie zobaczylem, ale nadal uwazam, ze to nazwisko powinno zostac ujawnione.
 • @Roman
  A ja jestem za tym by łajdaków demaskować. Zawsze i wszędzie.
 • @Autor
  Roztropności, ostrożności i rozwagi nigdy za mało i lepiej dmuchać na zimno a Polacy zawsze jakoś dają się wykolegować mądrzejszym. Doprawdy czy my jako nacja naprawdę jesteśmy baranami ? Ja tak nie myślę, wiem swoje. Jeśli nie wiemy o co chodzi, to pewnie o many,many,ale czy na pewno ? Wiem jedno, że bez Pana Opary nie byłoby w gwizdek pary a my blogerzy bez wsparcia Pana Opary nie mielibyśmy Nowego Ekranu jako medialnej ambony, której dla wielu popularność tego portalu jest solą w oku.Pozdr.

  Faber
 • @myszka miki
  a właściwie to dlaczego kłamiesz?

  cytat: "Nie wynika z tego ze pan R.Opara jest Zydem,chociaz jak pan wie zyciorys Opary jest podobny do zyciorysu Komorowskiego czy Tuska,podobny w tym ze zaden z nich nie jst znany i konczy sie na dacie urodzin wyzej wymienionych.Informacje na temat chociazby ojca czy matki to juz tabu."

  ech ci dyżurni tropiciele antysemityzmu
 • @Myszka and Miki
  "A ja jestem za tym by łajdaków demaskować. Zawsze i wszędzie."

  ja bym do tego dorzucił jeszcze kłamców
 • @
  Po uczynkach poznaje się dobrych ludzi, pamiętajcie o tym a nigdy nie stracicie czujności. Ludzie dobrzy nie są skomplikowani, zaborczy, zazdrośni, pazerni, nie naruszają niczyjej wolności, nie rozkazują nikomu agresywnie jak ma żyć, nie stosują manipulacji, nie mają ambicji by być nie wiadomo kim, są zdolni do ludzkich odruchów, nie są pamiętliwi, nie mają potrzeby czynienia sobie innych poddanymi, są logiczni i rozsądni, nie manipulują naszymi uczuciami....

  http://vrota.pl/category/Link-Room/
 • @Myszka & Miki
  Gwoli przypomnienia und sprostowania.

  Costerin przez parę miesięcy był blogerem NE, i był kilka razy "schładzany" zarówno za pomocą zawieszeń konta jak i kasowaniem wpisów łamiących regulamin. Pomijam jego "polemikę" z innymi blogerami.

  Mnie zastanawia inna rzecz. Można (z różnych powodów) nie lubić kultur semickich (wszelkich), można być nieufnym w stosunu do zamiarów państwa Izrael, ADL oraz żydowskiego pochodzenia banksterów typu G. Sorosa. Można też temu dawać upust, a niekiedy trzeba, gdy wymaga tego polska Racja Stanu.

  Jednak bardzo mnie osobiście zastanawia, że taki najbardziej prymitywny i bezrefleksyjny, wręcz wulgarny, antysemityzm jest wspólną cechą zarówno komunistycznego betonu spod znaku Moczara, jak i nazistowskich Niemiec, carskiej Rosji, sowieckiego betonu komuny i... polskiej mega-giga-hiper-ultra-przez tytaniczne 'P'-Prawicy z dr'em Adamem Wielomskim na czele (który jednocześnie podziwia Spawacza jako zbawiciela narodu).
 • @gąszcz
  Ach rzeczywiście czyżbym przeoczył? To kolejny przykład antysemickiej psychopatologii nerwic. Dzięki za cytat. Ale zważ tropicielu prawd wszelakich, że wyraźnie napisałem że takich bzdur w tym jednym tekście jest więcej. Jak jeszcze coś znalazłeś to wrzucaj śmiało!
 • Autor
  Rozumiem wzburzenie dotyczące publikacji Costerina, choć szczerze powiedziawszy bardziej dotknięty nim powinien być Pan Opara i gdyby to była jego notka nie dziwiłbym się. Ale przyjmijmy, że ma Pan prawo bronić honoru człowieka niesłusznie pomówionego dla samej zasady. To co napisał Pan na temat WAM-u nie podlega dyskusji dla nikogo kto choćby pośrednio zetknął się z tą uczelnią. Bez wątpienia była to najlepsza uczelnia medyczna w kraju (tak jak VAT był najlepszy w dziedzinie techniki). Poziom kompetencji absolwentów tych uczelni był p dużo wyższy od standardów innych uczelni. Co do powiązań ze służbami trudno się wypowiadać z oczywistych względów. Nie sądzę jednak by działania "rekrutacyjne" były w nich w szczególny sposób różniące się od innych uczelni czy centrów badawczo naukowych. Z pewnością też "dozór" nad nimi był dalece większy z tytułu prowadzonych przez nie prac.
  W każdym razie w "zainteresowaniu" tak jak gdzie indziej były jednostki wybitne, szczególnie uzdolnione o najwyższych kwalifikacjach. Które rokowały sukces przy ich wykorzystaniu w tej nietypowej działalności.
  Inaczej mówiąc ta część argumentacji Costerina jest powiedzmy delikatnie nieco chybiona. Choć nie można wykluczyć i innego scenariusza, który nawet jeśli byłby prawdziwy nigdy nie byłby możliwy do udokumentowania.
  Pozwolę sobie poddać w wątpliwość Pańskie stwierdzenie :
  "..polski wywiad nie potrafił nigdy wyszkolić i zainstalować za granicą – zarówno ta bliższą jak i dalszej tzw. śpiocha czy aktywnego nielegała.."
  I zapytać skąd czerpie Pan tę wiedzę i pewność ?

  Myślę jednak że wątek "śledczy" można spokojnie zostawić stronom, które to najbardziej zainteresowane są jego wyjaśnieniem z oczywistych powodów.

  Bardziej jednak zastanawia mnie Pańska "poprawność" w stosunku do "eskimosów". Nie dość, że bajdurzy Pan o jakimś "antysemityźmie" made in Israel, który ma się tak do rzeczywistości jak pięść do nosa (bo słusznie zauważył costerin, że Arabowie to semici. A do nich nikt negatywnie wypowiadający się o żydach dziwnie jakoś nie ma pretensji. Co więcej, żydzi są zdecydowanie antysemiccy wyżynając ludność arabską . W tym kontekście ten "antysemityzm" nadaje się tylko by go rozbić o kant) To jeszcze na zakończenie swe enuncjacji cytuje Pan nam wyjątek z obecnego "bezprawia". Nie wiem co to ma na celu. Bo wątpie by było to czymś nowym dla redakcji NE. Może chodzi tu więc o zawoalowaną groźbę w stronę redakcji o ile nie podejmą się zadania banowania każdego tekstu z wyrazem "żyd" ? Bo z tego że ta groźba na poszczególnych użytkownikach nie robi wrażenia i nie zamknie im ust chyba zdaje Pan sobie sprawę.
  To co w Pańskiej opinii deprecjonuje przeciwnika w istocie go buduje w oczach wielu. Akurat stronę "Stop Syjonizmowi" czasem odwiedzam i stwierdzić mogę że dostępne tam materiały są i ciekawe i rzetelne (w odróżnieniu od Pańskich).
  Dla mnie możesz sie Pan fraternizować z "eskimosami" - to Pana sprawa i problem. Problem, bo dla nich zawsze pozostanie Pan "goim".

  Mam nadzieję że redakcja nie ugnie się nawet w obliczu gróźb tak jak do tej pory.
 • Prawdziwi Żydzi zawsze sa przeciwni
  Semitom i Khazarom, którzy rej wodzą we wszystkich krajach świata i karmią się kłamstwem,
 • autor
  "W tekstach Costerina vel Mirosława Mrożewskiego nie ma właściwie pozytywnych bohaterów."

  Bo nie pisał o mnie!
 • @autor
  Znam to uczucie, kiedy czuje sie wiatr w zaglach i brak jest swiadomosci wiedzy teoretycznej,a zwlaszcza praktycznej do zeglowania w temacie. Post wyskakuje moim skromnym zdaniem przed orkiestre, ktora jeszcze tak naprawde nie zagrala . Moim pierwsza refleksja po przeczytaniu postu- paszkwil na paszkwil. Zyja jeszcze ludzie, ktorzy pamietaja czasy lata 70-te i jest ich duzo. Czesc z nich na wlasnej skorze doswiadczyla np. czegos takiego jak tzw.szlaban na wyjazdy do wrogich panstw tylko z tytulu sluzby w LWP. Nie bylo takiej opcji, zeby zwykly wojskowy, nie zwiazany ze sluzbami otrzymal paszport. Ja to wiem z autopsji. Mieszkalem tez na poczatku roku 80-tego we Widniu, jak mawiaja krakusy. Bylem swiatkiem tego,co tam sie dzialo i jako wnikliwy i myslacy obserwator mam dzisiaj ta przewage nad innymi poslugujacymi sie WIKIpedia. Jesli strzelac AUTORZE ,to nie slepakami. Wprowadzasz bowiem niepotrzebny chaos informacyjny takimi WRZUTKAMI.
 • @TEO
  Zna Pan go uczucie? A skąd? zapytam... Ma Pan jakieś dowody na to że Opara wyjechał bo był szpionem to wal Pan. Ale nie mów mi Pan że udowodnił to Mrożewski. Wie Pan z autopsji... Czyli był pan w LWP a potem dzięki współpracy ze służbami wyjechał Pan do Wiednia w tym samym co Opara 1980 r. To ciekawe. Opowie Pan więcej...?
 • @w.red
  ..polski wywiad nie potrafił nigdy wyszkolić i zainstalować za granicą – zarówno ta bliższą jak i dalszej tzw. śpiocha czy aktywnego nielegała.."
  I zapytać skąd czerpie Pan tę wiedzę i pewność ? - z książek nielicznych oraz dokumentów.

  "bo słusznie zauważył costerin, że Arabowie to semici.... " widzi Pan już dawno pisał o tym St, Michalkiewicz ale jakoś nie reaguje w taki sposób na jego publicystyką jak na niejakiego Costerina. Wiem Pan dlaczego? Proponuję żeby Pan sam to wymyślił.

  Groźba? Takie jest prawo. I akurat z takimi jego paragrafami się zgadzam,. A pan uważa, że można do woli poniżać, szkalować, oskarżać bez żadnych konsekwencji? A mordować można czy nie?

  "Akurat stronę "Stop Syjonizmowi" czasem odwiedzam i stwierdzić mogę że dostępne tam materiały są i ciekawe i rzetelne (w odróżnieniu od Pańskich)." Trudno. Nie można nikomu zabronić kompromitowania się, i akceptacji dla szaleństwa. Ale to że nie widzi tam Pan niebywałego ładunku nienawiści oznacza że nie mamy już o czym rozmawiać. Nie wiem czy jesteś Pan wierzący ale jeśli masz tam Pan gdzieś sumienie to jest Adwent i polecam wyspowiadać się z grzechu nienawiści do bliźnich...
 • @oskar20
  O jest Pan! A już się zaniepokoiłem że czujność już nie ta...
 • @
  To sie pan panie @Myszka Miki tym postem nastrzelal. No ale szybko pan skarcony zostal. I slusznie bo bazgroly pana wiecej szkody niz pozytku temu forum przyniosly, a pan Opara swoj rozum ma i sam bronic sie potrafi.
  O prawie sobie przypomiec tez nie zaszkodzi a i na duszy razniej i milo gdy widac jak rzad o obywatela prawa dobrze sie troszczy.
  Te zmiany z 97-ego co w zapisie naniesli to pewnie na te koltuny co z Izraela do Oswiecimia w pielgrzymke ida, po drodze naszych rodakow od sil nieczystych wyzywajac i na nasza kochana matke ziemie plujac. A i strzelba pogrozic czy komus lupnia spuscic tez im sie zdarzalo. No ale teraz dzieki grozbie wladzy naszej napewno tego nie robia.
  Co do pana nazekania ze na NE antysemityzm sie placze mam dobry przyklad na wyrozumialosc i zrozumienie ze strony samych poszkodowanych, ktore teraz zalaczam. (Inne tego pana utwory takze polecam). Warto posluchac.

  http://www.youtube.com/watch?v=KV4Rg2UFN0o

  http://www.youtube.com/watch?v=HAedLWVAgFE&feature=results_main&playnext=1&list=PL469D6311899E8B9D

  Dla paranoikow, ktorzy Zyda za kazda waga widza, na sobie doswiadczona medycyne chcialbym polecic. Jest bardzo prosta.
  Nalezy wyraz "zyd" nie w rzeczownik a CZASOWNIK zamienic.
  Wtedy naprawde inny swiat mozna zobaczyc i krajowych lajdakow w kupki poustawiac.
  Taka kupka z trzech warstw sie sklada.
  Najpierw 10 Zydow lichwiarzy co pieniadze dobrze licza.
  Na nich lezy 30 Polakow, lgarzy i lajdakow bez sumienia
  Na samym wiezcholku 2 zionistow co wszystkiego pilnuja aby w pierwszej i drugiej warstwie ludzi do bezprawia nie zabraklo.
  Dla mnie osobiscie to druga warstwa spac nie daje bo to wstyd
  i hanba aby synowie tej ziemi w wielkiej liczbie tak wlasna matke krzywdzili. Oczywiscie to tylko starej baby poglady i rozwazania.
 • podsumowując
  sumici to Ci dobrzy , czy Ci źli? To izraelska bomba jest dobra, a irańska zła? To Izrael może mieć tą bombkę. a Polska nie?
  To można czy nie można negować zakresu holokaustu ( dr. Ratajczak).
  To pozmieniali po wojnie polscy żydzi nazwiska na polskie , czy to bujda.
  To żądają od nas Żydzi 65 mld dolarów odszkodowań , czy to bzdura. Zwą nas gojami.( http://pl.wikipedia.org/wiki/Owadia_Josef) czy też nie.
  Mają w każdym prawie kraju ponadnormatywną obecność ( w stosunku do liczby ludności.)i w strukturach władzy, czy nie. Posiadają w swoich rękach większość światowego kapitału czy nie. Czy pochodzenie rodzinne wpływa na osobowość czy też nie. I dlaczego prawie zawsze dochodzi do momentu, że Żydzi są wyganiani ze społeczeństw w których funkcjonują i nigdzie nie są lubiani.
  I na koniec czy to tylko opinia jednego Żyda o Polakach?

  "Żydowski pisarz Artur Sandauer uważa to za normalne i tak bezczelnie uzasadnił żydowską przemoc i dominację:
  "W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy.
  Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy.
  Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce - mówi Sandeuer - to żydowska głowa nałożona na polski tułów.
  Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące."
  Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie. Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi - pisał Sandauer - a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy" - pouczał żyd Artur Sandauer. "
  Coraz bezczelniej oskarżają nas o zbrodnie na Żydach w czasie wojny , czy to fałsz?
  Możemy o tym pisać , czy nie.
 • @Myszka and Miki
  Zanim zacznie mnie Pan wysyłać do konfesjonału w celu wyciągnięcia słomki, sugeruję wpierw wyciągnąć belkę z własnego oczodołu. Nie czuje Pan jak uwiera i przytępia wzrok ?

  "..jakoś nie reaguje w taki sposób na jego publicystyką jak na niejakiego Costerina.."

  Byłoby trudno, bo różnica w "pólkach" jest widoczna.
  Nie dostrzegam zaś tego czego tam nie ma. Proszę sobie darować te swoje wykłady o "nienawiści" "pełnej jadu" bo to retoryka swoista dla syjonistów, używana powszechnie we wszelkich "poprawnych" mendiach. To że część ludzi daje się na to nabierać nie znaczy że wszyscy. Ja jestem uodporniony :)

  "..A mordować można czy nie? .."

  Ja w tej sprawie wypowiedziałem się już dawno i można moje zdanie bez trudu odnaleźć. Sugerowałbym jego zadanie żołnierzom Izraelskim po kolejnej pacyfikacji Palestyńczyków.

  Pytałem skąd czerpie Pan tę wiedzę i pewność ? -

  "..z książek nielicznych oraz dokumentów.."

  Jak widać jest Pan zdeklarowanym miłośnikiem poradników przyjmującym" słowo objawione" jak leci. Ale to już nie mój problem ;)

  Co do jednego się zgadzam. Nie mamy o czym gadać ze sobą, szkoda czasu.
 • @Stara Baba
  Nie tylko ;) Ludzie w pewnym stopniu wiekowi nie podlegają tak łatwo zaburzeniom wzroku :)
 • @zadziwiony
  :)
 • @Myszka and Miki
  Juz Panu opowiadam:-1/ Znam to uczucie z mlodych lat,kiedy nie mialem wiedzy i doswiadczenia. 2/Nikomu nie insunuuje,ze jest ,czy byl szpiegiem, opisalem tylko uwczesne realia PRL-u, ktore znam z autopsji, co wcale nie oznacza,ze musialem byc w LWP. To Pan Panie Miki posuwa sie do insynuacji i oskarzen zamiast rzeczowej polemiki. Pretenduje Pan do roli reportera-globtrotera, a stosuje takie tanie chwyty . Swoja odpowiedzia udowodnil Pan tylko pozoranctwo takiej roli. Poza tym prosze sie jeszcze podszkolic w czytaniu ze zrozumieniem. Zegnam Pana.
 • @zadziwiony
  :)
 • x
  Wcale bym sie nie zdziwił gdyby to nie były poglądy MM.:)
  Poodwracał tylko tezy i zastosował te same metody.:)
 • @TEO, zdziwiony, stara baba, w.red, oskar20
  Naprawdę aż tak się czujecie gorsi od Waszych "starszych braci" jak Żydów nazywał - Polak (chyba ze macie lepsze informacje) Jan Paweł II? Skąd taki u Was kompleks niższości?
 • @Nathanel
  To dobre pytanie dlaczego prymitywni antysemici mają raczej skłonności prawicowe niż lewicowe... Czy odpowiada za to tradycja Endecji? Ale przecież Endecy nie nienawidzili Żydów, często ich w czasie wojny ratowali przed zagładą... Przed wojną problem z potężną mniejszością żydowską rzeczywiście istniał ale po wojnie... Oczywiście wielu ubeków było pochodzenia żydowskiego ale ich zbrodnie nie wynikały z tego że byli Żydami... Chociaż uważam że prymitywne żydożerstwo jak bloger Mrożewski nie jest ani prawicowe ani lewicowe. Jest jedynie prymitywne.
 • @Myszka and Miki
  Widzi Pan, my tu w Polsce przez lata byliśmy "odkompleksiani". Indywidualnie i grupowo. Dlatego wyzbyliśmy się jakichkolwiek kompleksów :)
  Może dlatego właśnie już nie tak łatwo jest nas "wkręcić" tym bardziej że rola chłopca do bicia już nam się znudziła :)
 • @MM
  a ja chcę stanąć w obronie wordpress

  czy to jego wina że go ludzie używają do pisania antysemickich rzeczy ??

  (tych nie popieram)
 • @Myszka and Miki
  Prosze pana, na NE ukazal sie niedawno bardzo fajny post na temat
  wypowiedzi Papieza, ktora pan przytacza i wedlug autora postu slowa
  te w nieprzeklamanym orginale brzmia tak:
  "Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”.
  Czy widzi pan roznice? Odsylam do postu:
  http://partenos.nowyekran.pl/post/42118,zydzi-nie-sa-naszymi-starszymi-bracmi-we-wierze

  Co do kompleksu nizszosci to na prawde nie wiem co tobie czlowieku
  odpowiedziec. Zostawie to dla siebie.
 • @w.red
  Was? To ilu Was jest? Nie macie kompleksu lepszego od Was zawsze Żyda? A to przepraszam. Widocznie coś mi się przewidziało.
 • @pomidorowa
  A czy ja napisałem że to wina wordpress? Napisałem jedynie że to niezły rezerwuar dla świrów prymitywnie antysemickich.
 • @Stara Baba
  Fajny post? bloger partenos to jakiś Pani autorytet w egzegezie słów papieskich? Czyli uważa Pani że w pewnym sensie oznacza zaprzeczenie. A papież powiedział Żydom w synagodze że nie są naszymi braćmi jak sobie wyśnił partenos?
  Tak, To kompleks niższości młodszego brata wobec starszego. (Na wszelki wypadek dodam , że chodzi mi o rodzinę) To zazdrość że tamten jest mądrzejszy lepszy szybszy itd. Antysemityzm to reakcja własny kompleks niższości. Taka psychiczna rekompensata niespełnionych i nieudanych ludzi.
  pozdrawiam
 • @Myszka and Miki
  O czym ty czlowieku mowisz? O jakim zaprzeczeniu? Biale jest biale
  a czarne to czarne. Zaczelismy rozmowe o znaczeniu slowa "starszymi"
  w zdaniu Papieza a ty starasz sie swiat przekonywac ze dla mnie
  czlowiek czlowiekowi bratem nie jest! JAKIE TO DLA WAS TYPOWE. A zreszta, ty sobie mysl co chcesz, kazdy ma do tego prawo. Ja stad odlatuje!
 • @Myszka and Miki
  Wbrew pozorom Polaków jeszcze w Polsce jest póki co więcej od Was, choć jestem świadomy że import idzie pełną parą ;)
  Przeprosiny przyjęte. Najwidoczniej faktycznie coś się panu przewidziało :)
 • Polactwo....
  Rzeczywiscie - ci ludzie krwawia z nienawisci. Mali, brudni, zli! Nie wolno z nimi dyskutowac, tak jak wykluczona jest dyskusja z nazista i komunistycznym oprawca. Ogarnia mnie obrzydzenie, gdy czytam, ze ta h..... zalicza sie do prawicy. I to wykorzystuje sprytnie michnikowszczyzna, a przeciez to nie prawica, to totalne spodlenie!
 • @Nathanel
  Masz dużo racji, problem tylko w tym, że ten kto opiera swoje życie na Torze i Talmudzie nigdy nie będzie patriotą Kraju w którym żyje. Po prostu będzie traktował innych jak coś gorszego. Sandauer jest tego najlepszym przykładem. Dlatego nie generalizując , trzeba wystrzegać się jak ognia syjonistów.
 • @Nathanel
  Pełna zgoda. dokładnie to jedynie chce mówić...
 • @oskar20
  Przyjacielu, czemu jesteś aż tak monotematyczny. Świat ma jeszcze wiele innych odsłon znacznie ciekawszych i czasem nawet radosnych i pozytywnych...
 • @Stara Baba
  "idźcie babko spać" - to cytat. Z "Konopielki" (choć może było dziadku.. ::) Z całym szacunkiem, nie żałuje że stąd odlatujesz... Ale żałość bierze kiedy widzę że odlatujesz en bloc... tel. 112 jeśli działa albo zwykły 999 polecam.
 • @Myszka and Miki
  Dzieki za troske i oba telefony zapisze. Na razie tylko 100 lub 911
  numery uzywam. Kto wie, moze pozniej?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY