Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
32 posty 269 komentarzy

TV Łże

Myszka and Miki - Korespondent wojenny, poeta, dziennikarz, widział wiele teczek, freelancer, mieszka w świecie bywa w Polsce. Jest nas więcej.Mężczyźni i kobiety. Są katolicy i muzułmanie. Polacy i nie tylko...

WYBORCZA POTĘPIA: Legenda punk rocka zagrała dla narodowców

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Jak to możliwe, że Robert Brylewski i zespół Kryzys gra na imprezie prawicy i narodowców? - pytają jego fani". Tak brzmi początek artykułu opublikowanego na portalu w wyborcza.pl.

*** 

//wyborcza.pl/1,75248,10827130,Legenda_punk_rocka_gra_dla_narodowcow__Fani_oburzeni.html

Ale przecież jasne jest, że to nie fani pytają. Autor nie dołącza żadnego cytatu, linku, screenu z Facebook-a… Nic. Czyli znowu kłamstwo. Niby nic nowego…

Kto zatem pyta, kto jest oburzony? Być może, redaktorzy Gazety Wyborczej zaangażowani w walce z myślącymi inaczej niż staff z ulicy Czerskiej, a może nawet sam autor tekstu pt. „Legenda punk-rocka gra dla narodowców. Fani oburzeni.”

OBURZENI bo jak wiadomo prawica powinna słuchać wyłącznie muzyki z pod znaku Oj! Lub SKA a  na koncerty powinni przychodzić wyłączne skinheadzi, kibole -innymi słowy łyse pałki. Na scenie tylko Legion, Konkwista 88  albo Honor i inne kapele powszechnie uważane za prawicowe czy faszystowskie…  

//niniwa2.cba.pl/NAR.HTM

Jeśli tego będziemy słuchać to będzie ok. Gazeta Wyborcza i cały rzekomo cywilizowany - czyli nie prawicowy - świat ma przecież monopol na całą resztę, na wysoką kulturę i najlepszą muzykę i głośny film…  My, którzy kochamy Boga, Ojczyznę, nasze rodziny, chodzimy do Kościoła i nie podoba nam się utopijna urawniłowka Unii Europejskiej   powinniśmy zamieszkać w rezerwacie z całym tym dusznym patriotycznym skansenem i zespołem Legion. Słuchać w kółko grafomańskich tekstów w rodzaju:

Świat ludzi się trudzi, wre praca

 buduje się walczy zwycięża.

 Nieróbstwo nijak nie popłaca

 i czynem się znaczy dłoń męża.

 

 Słowianie my bracia słowianie

 nam nikt już na drodze nie stanie,

 nam jedno zwycięstwo i sława,

 nam nie pisana zagłada !

Zespół Zadruga - „Słowianie”

 

Albo,

 

Lekki podmuch Daj

 By poruszył dzwon

 I w wolności nasz Kraj

 Wiatry owiały z wszech stron

 

 Niech topory ustaną

 Rąbać Orłom twarz

 Kruki spadną zdrapane

 W czyste pete, w deszcz...

Sarmatia „Jasnooki zew”

 

Po co? Tylko dlatego by potem redaktorom Gazety Wyborczej było łatwiej potępić nas jako faszystów homofobów,  Andersów Breivików i jemu podobnych . Skoro przecież słuchamy zespołu Legion czy Honor…

ALE MY TEGO NIE SŁUCHAMY. WOLIMY LEPSZĄ I NAJLEPSZĄ MUZĘ. WOLIMY BRYLEWSKIEGO, I3RAEL, ARMIĘ...

Okazuje się,że Robert Brylewski według sprawujących rząd dusz redaktorów GW  nie ma prawa nas nawet cywilizować byśmy, choćby dla nich stali się bardziej strawni i oswojeni.

A edukacja szanowni redaktorzy?!! A hasło, do którego myślicie, że macie wyłączność: MAKE PEACE NOT WAR… ? PEACE wcale nie PiS...

Nie. Młodzież Wszechpolska, albo zwykli ludzie, którzy nie są wszech i jest ich więcej… ale że powiewają biało czerwonymi flagami by potem pójść domagać się sprawiedliwości przed dom zdrajcy przy ulicy Ikara 5… By protestować  przed willę zrabowaną przez reżim komunistyczny prawowitym właścicielom… Nie! Im nie wolno! Oni nie mogą tańczyć, podskakiwać, nawet przytupywać nogą do muzyki Brylewskiego i Kryzysu… Nie wolno im też śpiewać za liderem Kryzysu „Mam dość!”., tym bardziej, że mogliby wykrzyczeć te słowa za Brylewskim wszystkim, jedynym słusznym kreatorom i organizatorom życia publicznego w Polsce. Wszystkim lokajom Adama Michnika…

Słuchałem i byłem/jestem chyba  fanem Brylewskiego choć nie lubię tego słowa… Pamiętam Roberta z koncertów w latach 80-tych i 90 tych...  Najlepszy - jak dla mnie - był chyba ten w krakowskim klubie Pod Przewiązką na tzw. Miasteczku Studenckim - w 1993 roku…

Ceniłem go za bunt i przede wszystkim niezależność. Nigdy nie zabiegał o popularność, fanów, występy w telewizji… Inaczej jak Tomasz Lipiński, który kiedyś zaczynał razem z Brylewskim w Brygadzie Kryzys i śpiewał „Nie wierzę politykom”. Skończył  na imprezach wyborczych Platformy  Obywatelskiej w 2007 roku śpiewając stary kawałek z lat 80-tych „Jeszcze będzie przepięknie… jeszcze będzie normalnie”. Miał w ten sposób dawać nadzieję Polakom że PiS można pokonać i że będzie wreszcie normalnie…, że duszna atmosfera się skończy… że łomot ABW do drzwi o 6 rano… i podobne brednie.

Brylewski woli grać w innych miejscach i dla innej publiczności. Woli śpiewać  „Śmierć w Babilonie”, albo, że „Wolny naród musi być! „…  

Naród to przecież dzisiaj słowo przy ulicy Czerskiej przeklęte…

 

Wersja z płyty:

//www.youtube.com/watch?v=yFLr8vm4o0s&feature=related

i z któregoś z koncertów…

//www.youtube.com/watch?v=Zt1VcQM9FY0

 

Pamiętam chyba wszystkie jego wcielenia od Kryzysu przez I3RAEL, Armię aż po Świat Czarownic i  Trudną Młodzież.  Słuchałem go, oglądałem w Pegazie w 1981 roku, kupowałem analogowe płyty i kasety… W końcu go poznałem. Nie zamierzam się licytować z Aleksem… Ups! AleXem… Myślę, że on może jedynie o tym poczytać, bo przecież nigdy sam tego nie doświadczy.  

Nie chodzi nawet o podróż w czasie… Trzeba być nonkonformistą przynajmniej trochę takim jak Brylewski by zrozumieć, by czegoś doświadczyć.  Alex już dawno wybrał.  Wolał zostać dziennikarzem Gazety.

 

Wbrew rzekomym i oburzonym fanom z Facebooka, wbrew political corectness - „Robert Brylewski, który także jest aktywny na Facebooku, nie włączył się do dyskusji”- pisze wstrząśnięty Alex Kłyś. Mało tego Brylewski zrobił coś jeszcze gorszego. „Legenda punk rocka, (...) jeden z ważniejszych artystów sceny alternatywnej.(...)  który podkreśla, że nie ma poglądów prawicowych (…) Na swoim profilu opublikował zdjęcie. Widać na nim, jak na tle biało-czerwonej flagi śpiewa na placu Konstytucji.” To dziennikarzowi z Gazety Wyborczej nie może pomieścić się w głowie… Przecież polska flaga zarezerwowana jest tylko dla narodowców i faszystów… A jeszcze na jej tle śpiewać... "Oto święty szczyt, jestem teraz z nim..." to rzeczywiście bezczelność.

 


R.Brylewski  Plac Konstytucji 12.XII 2011 (zdjęcia z jego profilu z Facebook)

 

Robert Brylewski na szczęście się nie zmienia. Jest lewakiem z krwi i kości pod biało-czerwoną flagą.

 

Dzięki Brylu.

KOMENTARZE

 • @horroryści
  nie zagrał. Ale o to dlaczego należy zapytać Sakiewicza i Ściosa. To im to zawdzięczamy. Dziubek jest OK. Zapewniam.
 • @horroryści
  :)) no więc właśnie. Prawica jest wciąż chora i nie widać poprawy.
 • Nie moge sobie darować: OJ!
  Trafne!
  "Robert Brylewski na szczęście się nie zmienia. Jest lewakiem z krwi i kości pod biało czerwoną flagą."
  Te słowa brzmią jak muzyka w moich uszach.
  Prawdziwy lewak. Biało- Czerwony.
  Nie agent Moskwy z Antify wyedukowany na GW-nie w dusznej atmosferze Krytyki Politycznej.
  Punks not dead.
 • @brian
  Oh Jah Rastafarai! :)) Dokładnie!
 • @brian
  no ale organizował "prawicowy Nowy Ekran", to też jest coś !!!. Ciekaw jestem co na to Ściosobączki ?
 • @Myszka and Miki
  a mi się tak kojarzyło że to jednak GP coś namieszało..
 • @Antoni1
  Fundamentalna różnica między podmiotem a przedmiotem.
  Na razie Michnikowi się wydaje że nadal jest nadczłowiekiem.
  Na razie.................
 • @Autor
  wyborcza robi w gacie - bo tam gdzie Brylewski, tam właściwy kierunek, on ma instynkt społeczny jak cholera :D
 • @Trybunał Obywatelski
  więc może kolejna impreza z Kryzysem, ale tym od Bryla?. pogadamy.
 • @Andrzej Słonawski
  żyjemy w takich porąbanych czasach, że przedwojenny PPS też by chyba zaklasyfikowali do prawicy, przynajmniej na Czerskiej.
 • Zanim Carcinka da koncert
  http://www.youtube.com/watch?v=-ocw_yQ8CWk&feature=player_embedded
 • @brian
  Kiedyś w "Uważam Rze" był artykuł o konserwatywnych punkowcach. Większość przykładów była z USA ale u nas jako przykłady podawana była Armia, między innymi. Wychodzi z tego, że bycie punkowcem wcale nie oznacza byciem lewakiem. Całe życie jestem kontestatorem systemu (olewam) i już wiem dlaczego. Komuna - wiadomo, 3 RP nie lepiej. Ale zawsze hasło Bóg, Honor, Ojczyzna była dla mnie najwyższą wartością. Niestety te wartości nigdy dla rządzących tym krajem jakąkolwiek wartością nie były:/ Mniemam, że tak pojmuje punk Robert Brylewski. Bycie punkiem nie oznacza nienawiści do własnej ojczyzny. Bycie dziennikarzem G:ówna, tak.
  Punks not dead:)
 • @Pirx
  I to faszystowskiej ! Ten typ tak ma !
 • @pomidorowa
  Dobrze niestety Ci się kojarzyło. A szkoda.
 • @Antoni1
  bez inwektyw PLEASE! Z Michnikiem pożegnałem się raz na zawsze w 1990 r. pozdrawiam
 • @carcajou
  Dzięki :)
 • @
  A ja jakoś tak mam , że nie za bardzo lubię punk. Nie bardzo rozumiem dlaczego właśnie punk jest przedstawicielem prawicy w muzyce. Lubię protest songi, poezję śpiewaną, jazz, blues.
  Np.: Andrzej Kołakowski,
 • @don
  Ani punk ani poezja śpiewana nie są przedstawicielami czegokolwiek. muzyka powinna być absolutnie ponad polityczna... W niej najważniejsza jest wolność, wolność i wolność oraz własna ekspresja. Nie wiem co rozumiesz jako protest songi... Ja rozumiem Kryzys, Dezerter, Apteka, De Press itd. Poezji śpiewanej nie cierpię podobnie bluesa a jazz to od czasu do czasu... I uwielbiam Kelusa. pozdrawiam i namawiam do punka :)
 • @Myszka and Miki
  Ty rozumiesz, ale wielu z wykonawców, co zrozumiałe, myśli w kategoriach koszuli, która jest bliższa ciału lub też sobie wybiera komu zagra, kierując się swoimi upodobaniami, nie zawsze mając wystarczające rozeznanie w temacie.
 • Krytykować artystę, który śpiewa za pieniądze...
  Nikt narazie nie poruszył, chichihotu histori, bo ktoś zaprosił honorowych gości uroczystości, w osobie przewodniczącego Parlamentu Europejskiego pana Jerzego Buzka tw: docent, Karol, Oris???, oraz Arcybiskupa Katowickiego, Wiktora Skworca tw: Dąbrowski??? 13 grudnia, dla nich, jest święto zwycięstwa na grobach zabitych, hipokryzja i ironia? Awanse otrzymali tajni pomagierzy zbrodniarzy???
 • drogi autorze.
  uzywajac slow pochodzacych z jezykow obcych warto poznac ich znaczenie. slowo STUFF odnosi sie do przedmiotow, do ludzi natomiast odnosi sie slowo STAFF. No chyba, ze stuff z czerskiej tez mysli... sztuczna inteligencja?
 • Gazeta Wyborcza znów liderem!
  Tym razem w rankingu ZKDP sprzedaż GW kolejny raz rekordowo spadła, tym razem o blisko 10%.
  Gratulujemy!
 • @Myszka and Miki
  Protest songi (te nasze polskie) dla mnie charakteryzują się bezkompromisową postawą (oczywiście ponad partyjną), buntem przeciwko konformizmowi,kłamstwu, etc. Kelus miał to. Właśnie poeta z gitarą jest dla mnie takim uosobieniem. Skromność. Jasne , że punki,mogą być nonkonformistyczne ale akurat mnie ten rodzaj muzyki po prostu nuży :). Słuchałem kiedyś Budzego wierszy Baki- no fajne, przez 10-15 min. Później zasypiam. Ale nie wiem czy słyszałeś o Schmaletz'u? Polecam :)


  „Wyrazicielem uczuć społeczeństwa stał się w tamtych dniach poeta z gitarą. Jego bezkompromisowa postawa, niepokorne przesłanie i surowa forma, w jaką je ubierał, nierozerwalnie zrosły się z epoką. Piosenka prawdziwa, wyrażająca bunt przeciwko zakłamanemu światu antywartości, stała się zjawiskiem znacznie wykraczającym poza ramy obiegu dóbr kultury.”
 • @allmanbb
  Right, już zmieniam, wolę staff niż sztuczną inteligencję z Czerskiej.
 • @Autor
  Dziękuję za tą informację.
  Do tej pory nie wiedziałem czym i kim jest Kryzys i przyznam się, że po raz pierwszy usłyszałem o tym zespole w związku z waszym festynem.
  Do tej pory nie wiedziałem dlaczego DePress nie zagrał.
  Przyznam, że na miejscu Dziubka podjąłbym taką sama decyzję.
  Coraz bardziej klarowne to wszystko się robi.
 • @Myszka and Miki
  gazeta wszędzie wykrywa inkwizytorów tylko nie usiebie tak się dziwnie składa że redaktorzy GW torqemade by kompleksy wpędzili swoim twórczym połączeniem inkwizycji z jakobinskim zapałem do wykluczania innych ale to nas chyba nie dziwi koń jaki jest każdy widzi;)))
 • @armitage44
  Mnie się wydaje że Michnik będzie wszystko robił aby o tej gazecie cały czas mówiono. Dobrze czy żle , nie ważne. Byleby mówiono. By cały czas istniała w mediach. Widocznie zaczyna im nakład spadac zauważalnie. Zmniejszenie nakładów czasopism to pierwsza oznaka krzzysu.Pozdrawiam.
 • Autor
  "..pytają jego fani".

  Akurat GWnianą pytają jakby nie mogli "Kryzysa" spytać. Pytia delficka a nie gazeta. Pzdr
 • @Alfred Rosłoń
  - System knebla, którym kanalie zatykają gębę nawet swoim własnym szczurom, żeby im się przypadkiem nie wyrwało jakieś ludzkie słowo - Stara kadra z Czerskiej jak trzeźwieje, to jest nawet w stanie wyrwać z siebie trochę prawdy, jak np. ostatnio przejeżdżając się po starym komuchu Millerze, czy oszukańczym systemie dopłat za leki. Szkoda tylko, że oni rzadko trzeźwieją, bo na trzeźwo tej reszty pisać się nie da
 • Oi i Ska
  Moge się domyslać że nie każdy piszący na NE jest specem od kazdego rodzaju muzyki ale mieszanie Oi i Ska z zespołami spod znaku NR albo NS to po prostu żal.pl. Zresztą sam Brylewski jak czyta że ktoś nie wie o czym pisze to chyba również chwyta się za głowe.
  Zresztą co do skinheadów http://www.youtube.com/watch?v=8UFFZLf62EU juz nie mówie o tym http://www.youtube.com/watch?v=167i-KX2f40 zanim coś się pisze to lepiej poczytac ale nie na gazetce :)

  A co do głównej treści artykułu to 100% racji.
  Pozdrawiam
  P77
 • Posłuchajcie polecam to:
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4598&Itemid=3
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=4
  a także to:
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7389&Itemid=115

  Pozdrawiam
 • Zakazane piosenki ?
  Czyżby bydło z Czeskiej zabrało się za muzyków i wzorem hitlerowców czy bolszewików postanowiło przywrócić do życia .....ZAKAZANE PIOSENKI , no może zakazani wykonawcy ?
  Marzenia zdezelowanego jąkały z Czerskiej ;
  - przywrócić zakazane piosenki
  - powrót filmów "pułkowników"
  - literaci tylko i wyłącznie NADWORNI pozostali na INDEKSIE
  - kto nie z nami tego ogłosić WROGIEM LUDU
  - relegować z mediów każdego SAMODZIELNIE myślącego
  - na studia przyjmować tylko i wyłącznie CZYSTYCH klasowo i rasowo
  - wzorem czasów realnego socjalizmu KAŻDY obywatel musi wykupić prenumeratę WIADOMEJ GAZETY
  ...............
  Ciekawe czy towarzystwo wzajemnej adoracji z "opiniotwórczych" mediów ostatecznie zdurnieli czy tylko to oznaka strachu ?
 • @Marky
  Co do Twojego postu odnosnie "patriotycznego" zespołu Honor to moze on był ale na początku a potem to wiesz jak było .A wiesz wole przedwojenny PPS niż obecne "lewice" i "prawice" które tak naprawde są bez kręgosłupa tylko jadą na "kalce" określeń których sami nie rozumieją .

  Co do Roberta Brylewskiego wole takie postacie jak On,Szmalec,De Press niż "prawicowców" którzy oprócz kilku pustych haseł nie maja nic sensownego do powiedzenia i są jak wydmuszki
 • @Marky
  Co byś nie miał satysfakcji pozostawię ten twój bełkot. Każdy następny będę stąd wyrzucał, bo na zboków i frustratów posługujących się językiem charakterystycznym dla śledczych z komendy milicji mam uczulenie. Zatem WON!
 • @p77
  Dzięki, fakt że muza ta jest mi bardzo daleka więc być może coś mieszam.... Lubię natomiast ska,,, Wszędzie tam sporo skinów... Ale chętnie się dowiem o tych nurtach NR i NS więcej. Napisz.
 • @pionek
  Pozdrawiam też i proszę by linków do tekstów antysemickich, głupich i prymitywnych w których autorzy do Żydów zaliczają Mickiewicza, Słowackiego i Jana Pawła II mi nie wrzucać... Kto szerzy nienawiść nie jest przeze mnie mile widziany.
 • @Myszka and Miki
  To nie nienawiść a jedynie PRAWDA - zacznij myśleć!!!
 • @pionek
  Ok. Skoro jesteś wyznawcą podobnych bzdur, to mam prośbę poszukaj sobie wiernych gdzie indziej, nie na tym blogu. Tu zapraszam ale do rozmów na inne tematy, Ok?
 • @Myszka and Miki
  Po pierwsze muzyka Ska to =Skinheadzi w Europie ,UK.Zreszta widzisz koncerty,klipy to same glace. No a to ze mowisz skinheadzi=wnuki malarza to widzisz jaki wplyw takich "gazetek" .Oi to tez mylenie z lewusami albo adolfami to tez kolejne "bajki" .Zacznij czytać , mysleć.Inaczej to tak jak bajki takich "gazetek"
 • @p77
  A Ty jesteś z której grupy? Oi? SKA, czy może zaliczasz się do zwolenników malarza? Bo widzę że ego masz rozbudowane do granic wytrzymałości własnej, prawie tak jak on. Może ty widzisz cudowne różnice pomiędzy goleniem glacy maszynką gillette a wilkinson... Ja pamiętam, kiedyś też były żyletki irydium ale możesz tego Ty nie pamiętać - to zamierzchłe czasy... Ja jednak nie widzę różnic: wiesz łysa pałka jest zawsze tak samo durna i na ogół nie estetyczna, że mi jest obojętne z której sekty pochodzi. Nie widzę też specjalnych róznic w ubiorze tych kolegów oraz w gestach podnoszenie ręki (z pędzlem - rzecz jasna) w góre. Dlatego jeśli zamierzasz kogoś oświecać; to mam dwie rady. Po pierwsze rób to, po drugie rób to tak by ktokolwiek miał Cię ochotę wysłuchać. Bo ja już nie mam ... o MISTRZU!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY