Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
32 posty 269 komentarzy

TV Łże

Myszka and Miki - Korespondent wojenny, poeta, dziennikarz, widział wiele teczek, freelancer, mieszka w świecie bywa w Polsce. Jest nas więcej.Mężczyźni i kobiety. Są katolicy i muzułmanie. Polacy i nie tylko...

GDY PROPAGANDA ZWALNIA Z MYŚLENIA (Afganistan według blogera Polonia)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bloger Polonia, czyli Ruch Katolicko Patriotyczny powiela opinie, które są dla niego niestety kompromitujące. Jego wpis prowokuje jednak do rozprawy z absurdalnymi teoriami i informacjami powielanymi, przez media o wojnie w Afganistanie.

Bloger "POLONIA" cytuje obszernie wypowiedzi dziennikarza Tygodnika "Polityka" Juliusza Ćwielucha i tzw. "ekspertów"  z TVN 24... Cytuje je - jak wyjasnie pod koniec tekstu - za onetem. 

 

//partenos.nowyekran.net/post/45139,to-bylo-zaplanowane-morderstwo-ktore-mialo-na-celu-to-zeby-nas-zabolalo-przed-swietami

 

Po pierwsze: TREŚĆ

 

WRZUTKA: Talibowie którzy zdają sobie sprawę z naszych (polskich) uwarunkowań kulturowych. Talibowie którzy celowo przed Wigilią mordują naszych żołnierzy by bardziej zabolało bo to polskie rodzinne święta . Talibowie wreszcie którzy opłacają Bogu ducha winnych chłopów uprawiających na co dzień ziemię by za garść srebrników  „połączyli kabelki” i mordowali żołnierzy NATO. TO WSZYTSKO - to jedynie „bajka o żelaznym  wilku”. To teoria nigdy nie udowodniona, pozbawiona jakichkolwiek podstaw. To wreszcie typowa „wrzutka” speców od propagandy z MON albo polskiego kontyngentu w Afganistanie.  

CEL MANIPULACJI: Zastanówmy się przez chwile,  co mówią bowiem takie informacje. Najpierw, że walczymy z poważnym przeciwnikiem który dużo wie o nas, jest przebiegły, mściwy i walczy z naszą kulturą i cywilizacją. Wnioski dla nas? Wojna w Afganistanie ma sens. Musimy walczyć z nimi bo nie szanują naszych świętości bo zadawanie nam bólu sprawia im radość. Z drugiej strony dowiadujemy się że mamy do czynienia z przeciwnikiem równorzędnym, z którym możemy przegrać; czytaj,  jeśli przegramy to nie nasza wina, przegrywamy z silniejszym.

PRAWDA O TALIBACH:Talibowie - nie mają pojęcia o istnieniu Polski, Polaków oraz o czymś podobnym jak Wigilia czy Święta Bożego Narodzenia. Dla nich każdy żołnierz zachodni w Afganistanie jest albo z USA albo to Brytyjczyk. Każdy żołnierz imperium, z którym walczą Talibowie to przede wszystkim OBCY. Ciekawe, że w języku paszto słowo parangi ma dwojakie znaczenie. Parangi to obcy, ale jednocześnie Brytyjczyk. Kiedyś. W XIX w.  tradycyjnie najbardziej obcym był bowiem okupant - Anglik. Talibowie, czyli studenci, to ludzie, którzy uczyli się niemal wyłącznie w szkołach koranicznych, gdzie nie wykładano niemal nic poza świętym Koranem. O  geografii czy kulturoznawstwie w medresach nie było w ogóle mowy. Bo czym jest taka nauka wobec Koranu? Jedynie stratą czasu. Skąd wiem, że tak jest? Wielokrotnie byłem w Afganistanie i wielokrotnie rozmawiałem ze zwykłymi bojownikami Talibów i z Hezb-i-Islami , oraz ich dowódcami. Część z nich już nie żyje bo dogoniły ich rakiety wystrzelone z predatorów czyli amerykańskich bez załogowych samolotów. Nawet ci co operowali w tzw. polskiej strefie Ghazni, nie wiedzieli co to jest Polska.

 

Talibowie to rzeczywiście doskonali bojownicy. Po pierwsze dlatego, że w przeciwieństwie do armii USA i NATO wiedzą o co i po co walczą. Walczą o wolność i niepodległość z okupantem. No i walczą z imieniem Boga na ustach i w sercu. Z takim przeciwnikiem nie da się wygrać.  

Po drugie walczą na swoim terenie: bardzo trudnym a nawet niemożliwym do opanowania przez przeciwnika. Góry, pustynie, wąwozy itd. 

Wyposażenie naszych, rzekomo równorzędnych przeciwników to zwykle chińskie lub wyprodukowane w prymitywnych rusznikarniach na tzw. terenach plemiennych (pogranicze afgańsko-pakistańskie) kałasznikowy kaliber 7,62 (starszy, mniej celny model automatu Kałasznikowa) granatniki RPG 7 produkcji rosyjskiej, czasami prymitywne wyrzutnie rakiet. Zamiast mundurów noszą tradycyjne afgańskie stroje; długie koszule kamis, szarawary i kamizelki bynajmniej nie kuloodporne  ale z kieszeniami. Na nogi – przynajmniej w sezonie letnim - zakładają plastikowe klapki made in China. Tak wygląda gros sił Talibów. Oczywiście, mają doskonały sprzęt łączności, który zapewnia im szyicki Iran, ale ich główną i najbardziej skuteczną bronią są miny pułapki. Takie, na której wyleciał polski samochodów opancerzony,  w którym zginęło pięciu naszych Rodaków. Talibowie posługują się głównie najmniej skomplikowanymi, prymitywnymi minami odpalającymi się samoczynnie.  Samochód najeżdża na minę i pod wpływem nacisku, ciężaru dochodzi do eksplozji. Co raz rzadziej miny  typu IED są odpalane drogą radiową, przez telefon komórkowy bo znaczna część samochodów NATO jadących w konwoju standartowo wyposażonych jest w tzw. zagłuszarki fal radiowych.  

 

//en.wikipedia.org/wiki/Improvised_explosive_device

 

Czy pospolite ruszenie Talibów dorównuje wyszkoleniem, uzbrojeniem nawet naszym znacznie gorzej wyposażonym żołnierzom  pozostawiam do oceny czytelnika. Niech wystarczą zdjęcia:

 

PREDATOR

 

 

POJAZD  OSHKOSH M-ATV (taki w którym zginęli dzisiaj polscy żołnierze)

 

TALIBOWIE

 

 

Po drugie:  ŹRÓDŁO

 

Cytowanie dziennikarza (jako autorytetu) z tygodnika Polityka na tym portalu to chyba jakieś nieporozumienie. Po pierwsze to pismo takich tuzów dziennikarskich jak Jerzy Urban, Mieczysław Rakowski, TW John, Daniel – czyli Daniel Passent, TW Sengi czyli Krzysztof Mroziewicz czy nieżyjący - TW Senator czyli  Krzysztof Teodor Toeplitz. Na czele polityki stoi od lat TW Bogusław czyli Jerzy Baczyński ogłoszony nie dawno przez salon „DZIENNIKARZEM XX lecia”

Po drugie to gazeta która nigdy nawet nie próbowała odciąć się od jej komunistycznej przeszłości. Polityka powstała w 1957 roku  na wniosek sekretariatu Komitetu Centralnego PZPR.  Wraz z dziennikiem Trybuna Ludu Polityka  była oficjalnym organem PZPR. Dopuszczano w niej jednak tzw. wewnątrz partyjną dyskusję by stworzyć czytelnikiem iluzję demokracji w PRL.

 

Wojna ze złem – która jest mottem i pewnie celem blogera POLONIA to także wojna z kłamstwem. 

KOMENTARZE

 • He he he
  Wojna ze złem – która jest mottem i pewnie celem blogera POLONIA to także wojna z kłamstwem
  =================

  I bardzo dobre motto ma bloger Polonia. Najlepsze z możliwych!

  http://www.youtube.com/watch?v=w5hsZBIMIl0&feature=related

  AKURAT :) w Afganistanie dziwnym trafem jest sporo makówek :))

  http://www.unodc.org/documents/crop-monitoring/Afghanistan/Afghanistan_opium_survey_2009_summary.pdf

  w 2001 roku 8,000 hektarów

  a 193,000 hektarów w roku 2007
  dziś?

  Powiesz Myszka and Miki? Może wiesz?
 • A ja mam parę pytań
  1.Czy wszyscy Talibowie są tacy niewykształceni?
  2.A jaka jest wiedza o współczesnym świecie ich przywódców?
  3.Czy istniej naród Afgański?
  3.Czy mieszkańcy Afganistanu są wyznawcami tej samej religii?
  4.Czy Islam jest monolitem?
  5.Czy talibowie mają prawo do reprezentowania wszystkich mieszkańców Afganistanu?
  6.Czy wszyscy mieszkańcy Afganistanu chcą władzy talibów nad sobą?
 • @WojtekCy.
  Nie sprawdzałęm danych ostatnio, ale ok. 95% światowej produkcji opium to Afghanistan, w tym większość pochodzi jedynie z 2 prowincji Helmand, i Kandahar.
 • @mnich zarazy
  ad.1. Uogólniając: Tak. Oczywiście jest trochę przypadków potwierdzających regułę :))
  ad.2 Myślę że wiedza o świecie Talibów jest nikła, a często żadna. To nie znaczy, że nie rozumieją tego co się dzieje w ich kraju i regionie.
  ad 3. Tak istnieje, ale jest bardzo podzielony na główne narodowości, Pasztuni, Tadżykowie, Chazarowie, Turkmeni itd. Generalnie to co buduje współczesną tożsamość Afgańczyków to nienawiść do USA i wola walki z okupantem.
  ad4. Islam nie jest monolitem. Ale w Afganistanie zdecydowana większość to sunnici. Szyitami są w większości Chazarowie - Żyją mniej więcej w centrum-łn kraju tam gdzie dolina Bamjan i posągi Buddy.
  ad.5. Tak. To jedyni którzy walczą i nie są skorumpowani, nie zhańbili się zdradą
  ad6. Nie. NIe wszyscy. Ale większość.
 • Myszka and Miki
  A teraz moja riposta:)

  przeciętni mieszkańcy Afganistanu, tak jak przeciętni Talibowie mają... PECHA! Pecha do swoich przywódców.

  Nie popieram amerykańskiej, tam obecności. Jest inna niż deklarowana. A my mamy pecha, że się tam znaleźliśmy. I tak, jak za Napoleona powinniśmy się głównie martwić jak wyjść z tego z Honorem. Natomiast o przywódcach Talibów mam złe zdanie, dużo gorsze od tych z amerykańskich decydentów którzy zorganizowali całą tą hucpę! Bo co oni robią?! Budują tożsamość na nienawiści do... WSZYSTKICH! Problem w tym, że w konsekwencji wszyscy będą ICH NIENAWIDZIĆ! Przywódcy Talibów nie są tak niewykształceni. Niejeden z nich to absolwent zachodnich uniwersytetów, który już kawałek świata widział. Pewnie niejeden z nich dostrzega zachodzące zmiany na świecie. Większość z nich interesuje tylko władza, i w czterech literach mają los swoich współplemieńców.

  Czytałem książkę pakistańskiego dziennikarza (niestety zapomniałem nazwiska), który też opisywał jak wyglądają i czego uczą szkoły koraniczne. Ale dostrzegał coś jeszcze. Świat Islamu który nienawidzi zachodniej cywilizacji, a który bez niej długo nie będzie mógł istnieć. Bez zachodnich leków, bez zachodniej żywności (dla ciągle powiększającej się ludności) i ich środków produkcji skazują na nędzę i hekatombę swoich współrodaków. Świat się zmienia, zachodzą zmiany klimatyczne. Jest możliwość wybuchu nieznanych pandemii! A oni chcą budować tożsamość na NIENAWIŚCI! Ciekawe czy gdy będą potrzebować pomocy, też nie otrzymają... nienawiści.

  Szkoda mi zwykłych Afgańczyków. Cóż mają pecha:(
 • @mnich zarazy
  Cenię wymianę opinii z Tobą Mnichu ale Wierz mi mylisz się.

  "Przywódcy Talibów nie są tak niewykształceni. Niejeden z nich to absolwent zachodnich uniwersytetów, który już kawałek świata widział. " Napisz który? Ja takiego nie znam ani o takim nie słyszałem.

  "Budują tożsamość na nienawiści do" No właśnie do kogo i do czego napisz pls...
  Czytałeś Ahmeda Rashida "Talibowie". To dziwne, że takie wnioski wyciągnąłeś. To bardzo dobra i rzeczowa książka. Nie ma tam ani jednoego zdania w rodzaju: że Talibowie budują swoją tożsamość na nienawiści.

  Talibowie budują swoją tożsamość (mają ja tak naprawdę i nie muszą bodować) na dumie Pasztuna (Pasztunwali -kodeks) i na islamie sunnickim w jego wręcz heretyckiej i bardzo radykalnej odmianie - SUFI...
  radykalizm Talibów i ich wersji islamu wynika właśnie z ich tożsamości budowanej przez setki lat w wielu aspektach jest to bardziej afgański islam niż islam w jego oryginalnej arabskiej wersji.

  CO do pomocy. Powiem tak. Oby Ci Mnichu nigdy nie przyszło żyć w kraju w którym toczy się krwawa wojna przez 30 lat... To nie ich wina. Tą pierwszą wywołali sowieci tą drugą Jankesi - tylko wtedy kiedy rządzili Talibowie w Afganistanie (niestety nie całym ale na większości terytorium) był pokój. A jak wiemy dla tych co doświadczyli wojny pokój jest wartością bezcenną. Prawda?
 • @Nathanel
  A niby dlaczego? Wiesz może coś czego ja nie wiem to napisz pls. Tylko błagam nie wrzucaj mi linków polskich tzw. dziennikarzy albo wojskowych łącznie z generałem Skrzypczakiem. Bo oni nic nie wiedzą. OK.?
 • @Myszka and Miki
  A tak naprawdę O CO CI CHODZI?
 • Myszka and Miki
  Nie, Ahmeda Rashida nie czytałem, to był inny autor.

  To pierwszy przykład, co prawda Osama nie był Talibem ale... chyba był przez nich ceniony, a on niewykształconym nie był. A właśnie, ilu ich przywódców znasz? I wszystkich? Czyż nie korzystali z pomocy Pakistanu? Oni wszyscy tacy ciemni i prawie nic nie wiedzący? To jak dogadują się z tymi co ich wspierają (choćby ten nowoczesny sprzęt łączności o którym piszesz, to skąd się bierze?). I naprawę sądzisz, że o wszystkim ci mówili?

  Napisałeś: "Generalnie to co buduje współczesną tożsamość Afgańczyków to nienawiść do USA i wola walki z okupantem." , kto buduje tą tożsamość? Czy nie zdaje sobie sprawy z różnic pomiędzy żołnierzami? Czemu ma służyć (i komu?) by wszystkim tam tak samo traktowano?

  Masz rację pokój to cenna rzecz. Ale wiesz znam ludzi którzy przeklinają pokój. Tu w Polsce, gdzie wojnę już mało kto pamięta. Przeklinają bo ten pokój przyniósł im nędzę i brak nadziei. Są też tacy, że pomimo pokoju odbierają sobie życie.
 • Myszka and Miki
  "w wielu aspektach jest to bardziej afgański islam niż islam w jego oryginalnej arabskiej wersji."

  To nie tylko afgańska specyfika. Wiem, że Islam nie jest monolitem, kto wie może nawet jest bardziej podzielony niż Chrześcijaństwo.
 • @
  http://german.irib.ir/nachrichten/politik/item/200320-englische-militaerkraefte-in-drogenhandel-in-afghanistan-verwickelt

  Brytyjskie wojska w Afganistanie zaangażowane w handel narkotykami

  Kabul (Press TV) - doradca prezydenta Afganistanu Hamida Karzaia oskarżył brytyjskie siły zbrojne w Afganistanie do udziału w handlu narkotykami w Afganistanie. "Istnieją dowody, że wojska brytyjskie w Helmand nie tylko nie walczą z przemytem narkotyków, ale są zaangażowane także w handel narkotykami," powiedział Yousuf Ali Waezi kanałowi informacyjnemu Press TV, dodając, że brytyjskie wojska mają ręce w uprawach opium i produkcji narkotyków w Afganistanie.
  Według niektórych raportów, produkcja narkotyków wzrosła od czasu ataku USA na Afganistan czterdzieści razy.
 • Niefortunie się złożło że Polonia stała się przedniotem tej wypowiedzi , dobrze że riposta się pojawiła.
  Sprawa Afganistanu otoczona jest propagandowym kłamstwem, perfidnym i zorganizowanym. Nic dziwnego że nawet dobrzy wartościowi ludzie dają się na nie nabrać. Atak na Polonię jest bezkompromisowy ale wobec totalnej nieświadomości to jedyna droga budzenia ludzi ze snu poprawności politycznej .

  Ta sytuacja to przykład ile jeszcze pracy czeka nawet wśród ludzi zdawałoby się obudzonych.

  Prawda nas wyzwoli !!!!
 • @Ekonomia Polityczna
  Wreszcie zaczynają o tym mówić wprost.
 • @Marek Kajdas
  zawsze o to samo. O prawdę.
 • @mnich zarazy
  Nie mówili mi o niczym innym jak o Bogu, religii, wolności i niepodległości,. Resztę widziałem i starałem się zrozumieć.

  Nie zdają sobie sprawy bo albo są anafalbetami albo jedyna edukacja to studiowanie Koranu. Dlatego wielu np używa zamist szczoteczki do zębów kawałka drewna z drzewa siwak. Robią tak bo przeczytali w Koranie. Podobnych przykładów jest znacznie więcej.

  Rozumiem tych ludzi którzy przeklinają swoje życie ale widziałem wojnę wiele razy i nie życzę im aby sen się spełnił.

  Pojechałeś mnichu z Chrześcijaństwem :))) My jesteśmy podzieleni znacznie głębiej.
 • Myszka and Miki
  "Pojechałeś mnichu z Chrześcijaństwem :))) My jesteśmy podzieleni znacznie głębiej."

  A może lepiej dostrzegamy własne podziały:) Może nie widzimy potrzeby ściślejszej współpracy? A może jeszcze nie widzimy? A czy Muzułmanie będą opowiadać o swoich wadach? Zresztą, czy w ogóle opowiadają? Czy oni mają w zwyczaju przyznawać się, że coś źle robią? My Chrześcijanie to robimy, może dlatego myślimy, że jesteś strasznie podzieleni:)
 • @mnich zarazy
  Nas zamkną w rezerwatach. Oczywiście chrześcijaństwo przetrwa. Oczywiście w rezerwatach.
 • @Myszka and Miki
  "Nie sprawdzałęm danych ostatnio, ale ok. 95% światowej produkcji opium to Afghanistan, w tym większość pochodzi jedynie z 2 prowincji Helmand, i Kandahar."
  Że też nikogo nie interesuje jak oni te 95% światowej produkcji rozprowadzają po świecie i kto na tym robi "prawdziwe" pieniądze.
  A i pamięć pewnie też kiepska. Pewnie już wszyscy zapomnieli co zrobił Putin jak US soldiers weszli do Afganistanu. Polecam poszukać. U prostytutek medialnych w Polsce była o tym tylko kilku zadaniowa wzmianka. Mniej więcej tej samej wielkości jak sierpniowa notka o Rywinie we "Wprost".
 • Myszka and Miki
  "Nas zamkną w rezerwatach. Oczywiście chrześcijaństwo przetrwa. Oczywiście w rezerwatach."

  :)))

  Ja jestem optymistą. Tyle Chrześcijanie już przetrwali to i to Przetrwamy.

  To pozdrawiam, będę powoli kończył.
 • Na marginesie
  Coz, nie jestem specjalistka od Afganistanu, chociaz mam swoje prywatne zdanie na temat roli obcych wojsk ( takze Polakow) na tym terenie. Kiedy Rosjanie zgrzytali tam zebami byli beee, teraz zas , kiedy Amerykanie i ich akolici niosa ich rzekomy " kaganek demokracji " - i jakos nie moga doniesc, tak jak ci wstretni Rosjanie - bo autochtoni nie chca ich demokracji, jak nie chcieli komunizmu Rosjan - wszystko jest "cacy" !.
  Mam swoje zdanie nie tylko na temat interwencji w Afganistanie, lecz takze na temat poziomu tekstow internautki" Polonii" ( bo to kobieta , jak i ja , a to wiele tlumaczy) ...
  Prosze nie wymagac zbyt wiele od osoby, ktora twierdzi, ze Bog nas ochroni przed wrogami , oraz, ze mozna wyleczyc raka ( tym razem nie modlitwa, lecz wiadomo-dziwna metoda).
  Ja takze uwazam; ze powinno sie zadac od piszacych na NE wiecej wiedzy i profesjonalizmu, lecz jak widac z licznych wpisow i dyskusji pod postami Polonii, to co ona wypisuje podoba sie - a wiec vox populi !
  A moze tak naprawde marzy sie nam magiczne rozwiazanie wszystkich problemow? Niestety niewiele mozna rozwiazac za pomoca wiary i modlitwy - to byloby zbyt latwe ... a moze zbyt trudne ??
 • tego nie przeczytasz na ONET
  Trafna analiza konfliktu afganskiego i chociaz wspoczuje rodznom poleglych to jednak zastanawiam sie czy na takich ludziach slepo wykonujacych rozkazy nie bazuje nasza wladza
 • W kwestii formalnej :
  1. podatnicy którego państwa będą płacili odzszkodowania, renty, ewentualnie inne świadczenia na rzecz osób bliskich.
  2. w jaki sposób im (podatnikom) się to opałca.
 • @Nathanel
  a czy myślisz, że im to robi różnicę- jaką flagę mają na mundurze, jedni albo drudzy ?

  okupant to okupant- wróg to wróg, szkoda głowę męczyć, żeby go rozróżniać
 • Autor
  Znakomity tekst, dziękuję - bo jako czytelnik już nieco zwątpiłem w NowyEkran, przybity entuzjastycznym przyjęciem NICZYM NIE POPARTEJ wrzutki o kolejnych strasznych perypetiach prześladowanej przez wszystkich rodziny Wassermannów :/
  Sam zawsze się staram dokumentować moje tezy; Pan to zrobił wzorowo - i bez złośliwości myślę, że od Pana mogliby się czegoś dobrego nauczyć np. bezkrytyczni entuzjaści wszystkiego, co powie córka Wassermana, żona kogoś tam, itp. itd. Dowody to kluczowa sprawa - dowody na wszystko, nie wystarczy samo "wydaje mi się"... :)
  Pana tekst pomoże mi w rozmowach z częścią moich "pozaekranowych" znajomych, którzy np. wierzą w istnienie "narodu afgańskiego" :)
  Mógłby Pan pokusić się o więcej?
  Pozdrawiam.
 • @nonparel
  cyt.: ""Nie sprawdzałęm danych ostatnio, ale ok. 95% światowej produkcji opium to Afghanistan, w tym większość pochodzi jedynie z 2 prowincji Helmand, i Kandahar."
  Że też nikogo nie interesuje jak oni te 95% światowej produkcji rozprowadzają po świecie i kto na tym robi "prawdziwe" pieniądze."

  - Pisałem o tym - a wcale nie chodzi mi o jakąś "palmę pierwszeństwa" - w pismach urzędowych (!) już trzy lata temu.
  Wtedy były jakieś afery z dziwnymi lotami wojskowymi z Afganistanu, coś tam o generale (krakowskim) Błasiku, itp. - dokładnie nie pamiętam. Ale czym się zajmują żołnierze "po godzinach", jakie mają rozrywki - i na czym zarabiają - to wiadomo już nie od tej wojny, a przynajmniej od wojny wietnamskiej.
  Zmora handlu narkotykami - nieprzerwany dopływu towaru z Afganistanu - kto go transportuje, i jaka metoda transportu kilku ton haszyszu jest gwarancją ominięcia służb celnych? oczywiście, "transport wojskowy". Czy mafia ma dostęp do wojskowych? pewnie nie, nie ma dostępu. Uhaha, i tyle :)))
  Warto także zauważyć - tak przy okazji - że pomimo rozbicia wszystkich możliwych gangów narkotykowych przez polską policję w Polsce, to jakoś krajowa narkomania kwitnie, nie ma wygłodzonych narkomanów napadających na apteki (jak bywało kiedyś). No to kto w Polsce handluje tym świństwem, kto ten biznes trzyma, jeśli nie właśnie te służby, które z nim rzekomo walczą?
 • @mnich zarazy
  mnichu, żołnierski fach to jest zabijanie, na rozkaz.
  Najazd na Afganistan, który nam nie wypowiedział wojny jest zbrodnią. Nie ważne jaki mundur nosi najeźdźca i z jakiego kraju pochodzi, jest wrogiem którego Afgańczycy nienawidzą i z nim walczą dostępnymi sobie środkami. Praktycznie prowadząc ciężką wyzwoleńczą wojnę partyzancką. wymagająca wielkiego osobistego fizycznego poświęcenia.
  "Ale wiesz znam ludzi którzy przeklinają pokój. Tu w Polsce, gdzie wojnę już mało kto pamięta. Przeklinają bo ten pokój przyniósł im nędzę i brak nadziei." - To pewnie z tego powodu zgłaszają się na "misję" by zabijać nieznanych ludzi broniących swojego kraju.
  Żadne usprawiedliwienie.
 • Postawcie się na miejscu Talibów
  Rok 2012 na skutek odkrycia prawdy o zamachu w Smoleńsku społeczeństwo i część polskiej armii występuję przeciwko rządowi. Rząd pod przewodnictwem Tuska celem zaprowadzenia "porządku" zwraca się się do Unii Europejskiej i Rosji z prośbą o pomoc. Część zachodnia Polski zostaje opanowana prze armię niemiecką , część wschodnia jest pod okupacją Moskali. Tuż przed świętami ginie na skutek wybuchu miny pod Poznaniem 5 żołnierzy niemieckich. Zamach zorganizowały Narodowe Siły Katolickie ugrupowanie skrajnie fanatyczne , walczące o honor ,Boga i ojczyznę.
  To też byłby bandytyzm?
  Bloger Polonia przypomina mi Bolka Wałęse , Matka Boska w klapie i pieprzy jak stonka po opryskach.
 • @mnich zarazy
  Ad 21.12.2011 18:23:40 - Miodzio:).

  Ad 1 - Sama jestem ciekawa. W życiu nie spotkałam taliba, kto by takeigo znał, niech nam odpowie.
  2. Aaaa, to już może być CAAAAŁKIEM inna sprawa;).
  3. Wg mnie - nie.
  3. ChGW - Możliwe, że jak u nas są masy niewierzących praktykujących. Pod tym względem obie religie są do siebie niebezpiecznie podobne;), ale to inny temat.
  4. Pytanie retoryczne - oczywiście, że nie, ale dla nas nie ma to znaczenia. Islam jaki by nie był jest wrogi naszej Cywilizacji i kij tam z ich wewnętrznymi sporami teologicznymi.
  5. Pytanie retoryczne - maja broń, więc mają takie prawo. Dodatkowo tam nie ma tradycji demokratycznych, siła i przymus to jedyne co uznają.
  6. Patrz moja odpowiedź na punkt 5. Pewno nie wszyscy chcą. Patrz oblewane kwasem uczennice (bo się Allahowi nie podoba baba, co umie czytać, żeby przypadkiem nie mogła np. metki na ubraniu przeczyać albo instrukcji użycia proszku do prania). Ale teraz to już muszą chcieć. Nie mają wyjścia. A że demokracja jest dla nich wymysłem szatana, że dodatkowo u nich nie ma koncepcji pomocy bliźniemu w potrzebie (dom się zawalił? Allah tak chciał. Pomaganie jest sprzeciwianiem się jego woli a zatem jest bezbożne - nie nie stulam, to autentyk, jaki osobiście słyszałam.), to my na prawdę nie możemy im pomóc. Jedno co możemy to otoczyć ich kordonem i poczekać aż się sami wymordują do możliwie niskiego poziomu.

  Wg mnie jedyne co tłumaczy zaangażowanie Zachodu (i in.) w Afganie (i in.) to leżące tamże złoża. - Geologia rządzi światem;), nawet jeśli komuś wydaje się, że jest inaczej.
 • @Łażący Łazarz
  "Dlaczego nie dać Talibom walić w podbrzusze Rosyjskie? Nie mieliby Ruscy czasu zajmować się Europą" No, wreszcie ktoś to powiedział...
 • @Łażący Łazarz, @bez kropki
  To przypomnę jeszcze że do zamachu na WTC, tzw. Sojusz Północny oparty przede wszystkim na Tadżykach A.Massuda był wspierany bronią i finansowo jedynie przez Rosję. Sojusz a właściwie Massud był jedyną siłą opierającą się Talibom w 2001 r. A nie jest tajemnicą że Rosja (i nie tylko ona) pomaga wyłącznie wtedy gdy ma interes.
 • @mnich zarazy
  "A my mamy pecha, że się tam znaleźliśmy."

  >>> to nie "pech" a świadoma decyzja polityków wszelkiej maści, będących na pasku USA>
 • @Łażący Łazarz
  "Dlaczego nie dać Talibom walić w podbrzusze Rosyjskie? Nie mieliby Ruscy czasu zajmować się Europą. A tak, NATO robi przysługę Putinowi. Po co?"

  >>> USA sytuuje się tam względem Chin i Iranu a nie "podbrzusza " :)
 • @Myszka and Miki
  "nie jest tajemnicą że Rosja (i nie tylko ona) pomaga wyłącznie wtedy gdy ma interes" - Mnie to mówisz;)? Toż cały wic polega na tym, by:
  1 - ustalić co jest naszym polskim interesem,
  2 - zacząć go realizować.
  Reszta to bzdety, ozdobniki i kwestie wtórne.
 • @Nathanel
  "Naprawdę uważasz że Talibowie nic o Polsce nie wiedzą. Po tylu strartach jakich doznali od Polaków i po tylu zabitych Polakach?"

  Polaków zginęło (proszę wybaczyć i z całym współczuciem dla rodzin żołnierzy) TYLKO trzydziestu sześciu. Straty państw poważnie zaangażowanych w wojnę USA, Wlk Brytanii, są dużo wyższe. Codziennie w Afganistanie giną żołnierze koalicji. Więcej, giną ludzi nie ujęci w takich statystykach - czyli np. ochroniarze z prywatnych armii itd. Ginie też bardzo wielu rządowych policjantów i żołnierzy. O nich się zapomina bo jak wiadomo krew Afgańczyka jest tańsza niż białego. A Afgańczyk to ktoś niższego szczebla. Nawet nie którzy blogerzy tutaj odmawiają mu poczucia przynależności narodowej.

  Z tego powodu a także dlatego, że Afgańczycy nie są niestety wykształconym narodem, i z własnych doświadczeń wiem że o POlsce i o Polakach żadnych niemal informacji nie mają. Ktoś kto miał okazje włóczyć się po Afganistanie szybko zrozumiał, że "przeniósł się w czasie" w XIX wiek. Nie mówię tego z pogardą wobec dumnych Afganczyków . Mówię o tym dlatego ponieważ wciąż usiłuje się w mediach, usiłują politycy i generałowie usprawiedliwać - NIESPRAWIEDLIWĄ - moim zdaniem wojnę w Afganistanie - przesdtawiać Afgańczyków Talibów jako podobnych do siebie przeciwników. Nic z tych rzeczy. I być może dlatego, że to XIX a nie XX wiek Talibów nie są w stanie rozgromić nawet predatory, F-16 itd.
 • @mnich zarazy 18:23:40 no to wezwij bratnią armię
  bo nie wszyscy mieszakańcy Polski chcą Tuska !
 • @mnich zarazy 19:40:41 "Jest możliwość wybuchu nieznanych pandemii!"
  zapewne tych wyprodukowanych w laboratoriach,

  od dziesięcioleci trawają badania nad wyprodukowaniem selektywnych rasowo zarazków,

  o czym każdy powinien pamiętać

  może Talibowie mają ostatnie 5 minut przed pademią, która ich zmiecie
 • x
  Kurde wychodzi, że znowu jestem "inny". Jestem całkowicie za naszymi chłopakami, którzy tam ciężko pracują na jonta (:D), ale mam szacun dla ich przeciwnika, czyli Taliba bereta.:p
  Nie wolno ośmieszać i poniżać wroga, bo umniejsza się swoje zwycięstwo, a w razie porażki jest sromota i niedopuszczalne jest nazywanie własnych żołnierzy mordercami, tylko dlatego, że wykonują rozkazy władz polskich.
  Nie zaczynajcie z Tuskiem, Kielichem, czy innym debilem. Żołnierza nie ma prawa interesować, która akurat partia, ma większość parlamentarną. To nie może wyglądać tak, że jak nie zostanie wybrany kandydat na którego głosował żołnierz, to żołnierz mówi: pierdolę nie robię. Tak dobrze to nawet na kolei nie ma.:p
 • @Łażący Łazarz
  Widze, że jesteś przekonany co do Bin "WTC" Ladena...
  Ja nie jestem ani WTC, ani Londynu, ani Madrytu.
 • @Ekonomia Polityczna
  http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/swiat/narkotyki-w-amerykanskiej-polityce-zagranicznej/
 • @Łażący Łazarz
  USA powinno nie dać się sprowokować po WTC
  -----------------------------------------------------------------------------
  Zachęcam do zapoznania się z książkami Sławomira Kozaka o tematyce 911
  Pozdrawiam
  http://www.youtube.com/watch?v=kk3O0iyHnZM
 • @Myszka and Miki
  cyt. " Afgańczyk to ktoś niższego szczebla. Nawet nie którzy blogerzy tutaj odmawiają mu poczucia przynależności narodowej. "
  - może dałem się oszukać, ale źródła wszelakie utrzymują, że Afganistan jest zamieszkany przez pięć różnych narodów.
  - trochę mi to przypomina historię z niegdysiejszą "Jugosławią" i rzekomy "naród jugosłowiański". Trochę, ponieważ nie wykluczam, iż istnieje coś co nazwać trzeba poczuciem "tożsamości państwowej". Być może istnieje takie poczucie "tożsamości państwowej", wśród ludzi zamieszkujących Afganistan; być może! W końcu są to ludzie o diametralnie odmiennej historii społecznej niż mieszkańcy półwyspu bałkańskiego. A różnice w stylu i sposobie myślenia między "nami" a różnymi "nimi" są dużo głębsze, niż wszystkie inne różnice - o tym uczy "antropologia kulturowa";w "tym temacie" zachęcam (niepewnych) do lektury chociażby "Geografii Myślenia" [Richard E. Nisbett, http://www.empik.com/geografia-myslenia-dlaczego-ludzie-wschodu-i-zachodu-mysla-inaczej-nisbett-richard-e,prod17930041,ksiazka-p]
 • Tylko jedna prośba do autora
  Nie pisz do ciężkiej cholery o rzeczach, o których nie masz bladego pojęcia. Pisz sobie o zajączkach, o pasikonikach, ale nie do k***y nędzy o Talibach, o islamistach. Bo sie tylko osmieszasz swoją ignorancją. Ok?
 • @Torin
  a do Smoleńska???
  W puklate aniołki wierzysz, a w talibów nie? Ciekawe psychologicznie...
 • @Łażący Łazarz
  Widzę, że nie pamiętasz już sytuacji Ameryki po zamachach. Nie pamiętasz (lub nie chcesz pamiętać) ówczesnych nastrojów i zdołowaniu wśród Amerykanów. To nie Bush dał się sprowokować. To Amerykanie chcieli, żeby winny tego dramatu wisiał. Żeby Ameryka odpowiedziała szybko i skutecznie. Żeby dać w mordę zamachowcom. Nawet lewak Obama w iście kowbojskim stylu pozbawił Bin Ladena życia. I wywołało to spazm autentycznej radości wśród Amerykanów. To chyba o czymś swiadczy, prawda?
  Pieprzenie teraz, po ponad 10 latach, że trzeba było z tym Afganistanem inaczej, powolutku, spokojnie, swiadczy o chronicznym braku empatii i zdolności przewidywania ....
 • @Niedzisiejszy
  Nawet nie wiem co to jest puklaty aniołek.:) Jak to, nie wierzę w Talibów? Że istnieją, czy że mocą daną im przez Allacha wygonią imperialistów przebrzydłych?:)
  No fakt, ciekawe psychologicznie...:)))

  Niedzisiejszy o WTC masz sporo u naszego blogera - space, się nazywa, ale widziałem już tam takich co żaden argument do nich nie dotrze, a jak się wypieprzą o skrzynkę trotylu, to twierdzą, że to paczki drożdży w skrzyni.:)

  O Londynie jest też kupa ciekawych zastanawiających rzeczy, ale źródeł nie podam, trzeba samemu poszperać i pomyśleć.:)

  Empatię to ja mam, nawet rozumiem, ze Amerykanie dali się zrobić w wała i im współczuje, ale oczy są do patrzenia.
 • @Niedzisiejszy
  Udowodnij że wiesz więcej "afgański ekspercie". Jeśli Ci się nie uda, to szukaj szczęścia i ujścia swych frustracji w innym miejscu. Mnie nużą rozmowy z cudownie oświeconymi powiernikami jedynej prawdy, zwłascza gdy nie potrafią jej odkryć.
 • @Niedzisiejszy
  Na dobry początek poszukiwań informacji o 911
  Pozdrawiam

  http://www.youtube.com/watch?v=QDRRQKCE_T0
 • @mnich zarazy
  ///1.Czy wszyscy Talibowie są tacy niewykształceni?///

  Wielu z nich jest lepiej wykształconymi niż ci co tam pojechali porządki robić.
 • @Myszka and Miki
  Witam, ja również mam kilka pytań do człowieka znającego realia(nie ukrywam założyłem tu konto właśnie w tym celu), interesuje mnie Afganistan, sam mieszkam w górach, na zdjęciach góry Afgańskie są piękne i chciałbym kiedyś tam pojechać i zobaczyć je na żywo. Mam kilka pytań(ktoś mi kiedyś powiedział że osoba inteligentna pyta i w ten sposób powiększa swoją wiedzę i staje się bardziej mądra), jeśli któreś cie urażą to przepraszam.
  1. czy i jeśli tak to dlaczego talibowie zabijają chrześcijan(nie chodzi mi tu o żołnierzy)?
  2. czy i jeśli tak to dlaczego zabijają oni cywilów swoich rodaków bądź obcokrajowców?
  3. czy mogliby i jeśli nie to dlaczego żyć według zasady " żyj i daj żyć innym"(np. jeśli ktoś chce żyć tak a nie inaczej to niech se tak żyje ale mnie niech nie namawia żebym ja zmienił swój styl życia, ja nie chce mieć telewizora, on chce ale mnie nie zmusza żebym kupił a ja go nie zmuszam żeby wyrzucił, jeśli ktoś chce być demokratom bądź tradycjonalistą, muzułmaninem bądź chrześcijaninem niech sobie będzie kim chce byle mnie zostawił w spokoju)
  To chyba tyle. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jak sobie coś przypomnę to będę pytał dalej
 • @Joda
  ad1. Talibowie zabijają wrogów, intruzów. Jeśli jesteś gościem to będziesz traktowany tak samo jak muzułmanin. Czyli jak gość. Oczywiście byc może zdażają się przypadki zabijania chrześcijan za ich wiarę ale to bardzo odosobnione i marginalne przypadki zapewne mają związek bardziej z konwertytami niż chrześcijanami z dziada pradziada.

  ad2. Zabijają zdrajców. Oczywiiście w zamachach giną też cywile.

  ad 3. Nie nie mogą tak żyć. Zresztą jakby wczytać się w Ewangelię to obowiązkiem chrześcijanina jest ewangelizować otwierać serca bliźnich na Łaskę Pana. Islam jes religią ekspansywną, tak jak chrześcijaństwo w wiekach średnich, przypomnę więc że w Średniowieczu Władca był Pomazańcem Bożym odpowiedzialnym za zbawienie swoich obywateli... Zrozum, oni nie mają wątpliwości takich jak my, nie wymyslają new age czy inne bzdury. Jest Allah i Koran.

  pytaj.
 • @Myszka and Miki
  :) Czołem. Ja mam pytanie. Czy to jest możliwe, żebyśmy się jakoś porozumieli? Wszak ponoć jesteśmy jednej krwi. Jak myślicie Myszko i Miki?
  Pozdro
 • @Anderson
  Chyba już za późno. Bo też nikt nie chce się porozumiewać. też pozdro
 • @Myszka and Miki
  oki. Może być jutro :) ja jestem cierpliwy, jak Beduin, nie przymierzając.
  Dobranoc
 • @Anderson
  :)) trochę się nam dialog rozjechał. CHodziło, o to, że za późno już na porozumieni między nami a nimi, bo ani my nie porozumieny się z nimi na ich warunkach ani oni z nami na naszych.
  Spać chodzę później :)) Dobrej nocy
 • @Myszka and Miki
  :) ja również chodzę spać później:) Nie rozjechał nam się dialog, po prostu odpowiedział Pan/Pani na moje pytanie. :)
  Jeśli podejdziemy do tego tak: jest za późno- to na pewno nie ma rozmowy.
  Ale sami napisaliście/doprawdy nie wiem jak mam się zwracać :)/:
  "ad1. Talibowie zabijają wrogów, intruzów. Jeśli jesteś gościem to będziesz traktowany tak samo jak muzułmanin. Czyli jak gość. Oczywiście byc może zdażają się przypadki zabijania chrześcijan za ich wiarę ale to bardzo odosobnione i marginalne przypadki zapewne mają związek bardziej z konwertytami niż chrześcijanami z dziada pradziada."
  Czyż nie?
 • @Anderson
  no tak. Trzeba zatem stamtąd się wynosić a potem wpadać na jakiś czas na herbatę. Pewnie nieprędko będzie na Chicken Str. w Kabulu tak jak w latach 60-70 czyli hipisi i dym haszyszu.. Ale kto wie. Może dożyjemy. Warunek jednak jest jeden "0" intruzów w Afganie wyłącznie goście.
 • @Myszka and Miki
  No :) po prostu... i pomarzmy: tak samo na caaałym świecie łącznie z otaczającym kosmosem. M&M to jest prosta piłka. No, ale wiadomo, zawsze się znajdzie taki, któremu "w domu" za ciasno, albo lamentuje, że namiot nie w takim designie /.../. No życie- doświadczenie mi mówi, że jak już się przestudiuje księgi- nie tylko spis treści- to takich łosiów zostaje niewielu. :)
  Gość w dom i Bóg w dom- no tego chciałeś- i Allofe Akbar :) /ja jestem za/
 • @Anderson
  Dokładnie. Oczywiście ciężko tu o zachowanie proporcji, ale ten Allahu Akbar! to w jakimś sensie obraz Jana Pawła II i Msze Św. w stoczni Gdańskiej w 1980 r. , i Hucie im Lenina w 1988. Oczywiście powtórze przy zachowaniu proporcji. W samym Afganistanie tradycje plemienne tak nie jednoczą narodu jak islam, podobnie przez setki lat w Polsce religia i Kościół Rzymsko-katolicki.
 • @Myszka and Miki
  Też tak to rozumiałem. :) Więc może nie jest za późno na tę herbatę?:)
 • @Anderson
  All love Akbar :)
 • @Anderson
  No ja z nimi piłem czaj. I mam nadzieje że jeszcze pić będę. Insha Allah :))
 • @Myszka and Miki
  Dziękuje za odpowiedzi i mam kolejne pytanie które mi się przypomniało
  Jak zwykli cywile, zwykli ludzie normalnie sobie żyjący odnoszą się do talibów? A jak do wojsk koalicji w ogóle i do Polaków w szczególności?

  A z poprzednich odpowiedzi to rozumiem to tak że jeśli byłby tam pokój to Chrześcijanie i Muzułmanie żyli by tam sobie obok siebie w przyjaźni? Dobrze rozumiem czy zbytnim optymistą jestem?
 • @Joda
  Jak wsżędzie, część się boi bo opiera swoją teraźniejszość i przyszłość o ukłąd z administracją rządową. Ale większość co najmniej Talibów szanuje jeśli nawet w pełni nie popiera. Proszę zwrócić uwagę: wojna partzancka nie ma szans bez poparcia cywilnej ludności. Wojna partyzancka z NATO trwa już 9 lat. To dłużej niż cała II wojna światowa.

  Drugie pytanie jest zbyt teoretyczne. Przecież w Afganistanie nie ma właściwie w ogóle chrześcijan.
 • @Myszka and Miki
  Mówiłeś że są niewykształceni. Z czego to wynika? Tylko z niemożności spowodowanej nieustanną wojna czy tez ich niechęcią do nauki? Biorąc inny muzułmański przykład, Iran który niedługo zostanie zaatakowany ma wysoko rozwinięta naukę, fakt że Iran istniał w pokoju przez te lata przez które przez Afganistan przetaczały się kolejne ofensywy
 • @Joda
  W Iranie nie ma wojny już przynajmniej od lat 80-tych. (wojna z Irakiem) a w Afganistanie od 30 lat trwa wojna. Cywilizacyjnie (technologicznie) Afganistan jest w XVIII-XIX w. a Iran (Persja) był i jest na dużo wyższym stopniu rozwoju. Wreszcie Iran ma ropę i kasę a Afganistan nie. Podobnie jest z edukacją. Ponad połowa Afgańczyków to analfabeci. Dlatego są niewykształceni, a to dlaczego wojna trwa w Afganistanie a nie w Iranie to na dłuższą odpowiedź. Pamiętaj, że Iran to dobrze funkcjonujące, nowoczesne państwo, z dobrą ideową armią a być może już, za chwilę z bronią atomową. Wojna z Iranem to nie jest łatwa sprawa i USA to wiedzą. W Afganistanie popełnili błą ładując się w konflikt ale mogli mieć przynajmniej teoretycznie szansę na powodzenie. W Iranie nie mają szans nawet teoretycznie.
 • @Myszka and Miki
  Jak dla mnie porażka Amerykanów w Afganistanie wynikła z ich podejścia do ludności tubylczej. Amerykanie jak zwykle wyniośli, uważają się za lepszych od siebie, swój system za najlepszy i chcą wprowadzać ten system i podejście do wszystkiego wszędzie a to właśnie skutkuje niechęcią innych kultur. Takie jest moje zdanie. Próba amerykanizacji doprowadziła ich do porażki.
 • @Myszka and Miki
  To ja mam jeszcze jedno pytanie/ no parę mi wyszło/, zaraz tylko karteczkę znajdę, o jest- a tak, więc: pomijając Talibów /z góry przepraszam/, jako przeciętny, biały chrześcijanin, wybierając się w tamte świata strony, na wycieczkę krajoznawczą, co należy wziąć ze sobą, czego nie brać, czego unikać, jak przeżyć lub jak się dać szybko i sprawnie zabić?
  Pozdrawiam :)
 • @Antoni1
  opinie głupców mam... no wiesz gdzie...
 • @Torin
  Spytaj na przykład uchodxców afgańskich co sądzą o talibach, albo rodzinę Piotra Stańczaka. Albo Pakistańczyków z doliny Swat. Jeśli nie wiesz o czym piszę, to znaczy że jestes większym ignorantem niz myslałem. Ponawiam apel. Nie pisz do K***y nędzy o sprawach, które znasz tylko od równie duenych i g. wiedzących oswiecie współczesnym małp z youtuba... ok?
 • @wronski111
  weź mnie mały móżdżku nie instruuj sobie podobnymi kretynami. Ok? Ja 4 lata życia spędziłem między różnymi islamistami, więc takie denne teksty zachwalaj sobie podobnym kretynom. Mnie takie durne pierdzenie , naiwnych i schizofrenicznych palantów do niczego nie potrzebne. To, że znajdują durniów, którzy łapią takie pieprzenie jako "fakty" świadczy tylko o tych leszczach, którzy tych bzdetów słuchają i wierzą jak w jakąś pieprzoną biblię... małe cieniasy i pociuloki
 • @Anderson
  serio? Jestes takim ignorantem czy szpanujesz???
 • @Joda
  proponuję wieczorynkę komentować, a nie poważne tematy. Ludzie powinni mwypowiadać się tylko w tematach, o których mają jakieś pojęcie. Jak nie masz, to pytaj mądrzejszych i bardziej doświaddczonych, a nie pajaców, którzy zaraz ci podsuną link na youtubie, gdzie im podobni ignoranci wszystko ci objaśnią. Jak świadkowie Jehowy...
 • @Anderson
  jedź. Jednego naiwniaka i gnoranta będzie mniej, pula ludzkich genów na tym na pewno nie ucierpi...
 • @Niedzisiejszy
  Przepraszam jeślim Cię czymś uraził. Pulę genów wykorzystałem. Nie jestem ignorantem. Rzadko bywam na yt. Na FB mnie nie znajdziesz. Obawiam się, że niewiele rozumiesz.
  Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę.
  PS. Czytałem wiele dobrych Twoich komentarzy, chyba Ci coś z choinką nie wyszło, tak?
  PS 2- mam pełną dokumentację losów Piotrka Stańczaka- więc się nie stawiaj.
  PS 3- ja to nie Torin- żeby Ci się coś nie uroiło- na wszelki wypadek zaznaczam.
  PS 4- pojadę gdy zdobędę środki :)
  PS 5- nie czuję się odpowiedzialny za Twoją agresję.
 • @Joda
  Jest w tym dużo racji. Ale az lepszych uważają się wszyscy biali a zwłaszcza biali z cywilizacji bogatego Zachodu, nie tylko jankesi, także inni z Europy, my również... Tu nie chodzi tylko o amerykanizację ale również przekonanie że demokracja jest najlepszym systemem więc muszą ją akceptować wszyscy.
 • @Niedzisiejszy
  Niedzisiejszy, rzadko to robię bo staram się dyskutować a nie wypluwać z siebie frustracji i bluzgać wokół ale powiem Ci coś w Twoim stylu byś zrozumiał bo widzę że z Tobą według reguły, że z bolszewikiem trzeba po bolszewicku. Posłuchaj więc skończony półgłówku: jeśli chcesz możesz pytać, możesz się nie zgadzać możesz dyskutować; droga wolna. Chętnie pogadam, chociaż niestety po Twoich wpisach obawiam się że nie wiesz nic na ten temat, i nie będziesz ciekawym, (za takich uważam mądrzejszych od siebie) interlokutorem. (znasz takie słowo - jak nie to słownik wyrazów obcych polecam)

  Jeśli jednak musisz dawać upust swoim frustracjom (kobiety ci potrzeba? a może w pracy tobą pomiatają, a może dzieci - jesli jakimś cudem udało ci się je mieć - mają cię dość?) to masz swój blog i droga tym bardziej wolna. Wszedłem tam na chwilę i rzeczywiście poza wyzwiskami nic nie znalazłem...
  A teraz posłuchaj mnie, bo powtarzać nie będę: Jeszcze jeden wpis złożony z samych obelg a każdy następny Twój pisemny objaw chorobowy w moim ogródku będę bez litości usuwał.
  A zatem albo rozmowa albo WON! wybór masz. Wybieraj.
 • @Anderson
  Chyba mylisz Niedzisiejszego, z niegdysiejszym :p
  Różnica jest piorunująca.:)

  Niedzisiejszy, do poznania prawdy o WTC wystarczy YT, ale widać nawet na to jesteś za tępy.:)
  Pakistan jest wyjątkowo zły na Afgańczyków, w tym Talibów! O jaki zły! Normalnie nikt nogi przez granicę nie postawi. Tam jak zobaczą taliba to od razu do niego strzelają, a potem z głową lecą do Amerykanów po nagrodę!:p
  Coś się do mnie tak o znawstwo talibów przyssał, nic takiego nie twierdziłem. Ty, za to się wygrażasz, jaki to ekspert z Ciebie. To nawijaj, chętnie posłucham.:)
  Tylko weź coś z sensem, bo odsyłanie mnie do rowu oceanicznego, żeby sobie poczytać o bakteriach głębinowych, jest cokolwiek głupawe.
 • @Torin
  :))) No dobra:) Ty robisz za krewetkę a ja zanucę po rusku :)

  http://www.youtube.com/watch?v=uNutShbtoUo&feature=related

  :)

  a kak trietia wajna.... ;)

  Tak, ja mogę wiele rzeczy mylić, historia wybaczy ;)

  jak znajdę, przekład pasztuński to wklepię ale czy Niedzisiejszy stanie się Niegdysiejszym, nie wiem? :) /pewnie spadną na mnie gromy- choć ponoć już nie istnieją.../
  Pozdro
 • @Anderson
  :)) super.
 • @Myszka and Miki
  Co super? Do dupy Miki, do dupy!
  Resocjalizacja- null
  Szkolnictwo- do piachu
  Języki- to zna każdy ch...
  Wystarczy obciachu, brachu.

  Pozdro
 • @Anderson oraz Myszka Miki
  http://www.youtube.com/watch?v=J46l8GoCHyI&feature=related
  Prosze sie tak nie podniecac tymi talibami i islamem walczacym.
  Ja jestem kobieta, wiec wiem o co walcze, lecz mysle, ze takze meska polowa swiata nie powinna akceptowac talibow, ktorzy wedlug mnie sa jednym z elementow walczacego islamu!
  Mam nadzieje, ze przyjdzie taki czas, kiedy bedzie mozna rozliczyc za to wszystko ... Emiraty i inne "postepowe " kraje typu Katar czy Kuwejt , bo chyba tutaj "jset pies pogrzebany" , czyli stad plyna petrodolary, ktore wspomagaja wiadome dzialania!
  Zalczam zyczenia szczezsliwych i zdrowych Swiat Bozego Narodzenia wszystkich czytelnikom NE!!
 • @babaraba
  Dzięki, też życzenia.

  P.S. Spłycasz sprawę i upraszczasz. Gubisz przez to prawdę.
 • @Myszka and Miki & @babaraba
  "Prawda" to na tym polu minowym raczej nie istnieje w przeciwieństwie do petrodolarów, ale gdyby chcieć za to kogoś rozliczyć?- to marzenie ściętej głowy.
  Nie wiedziałem, że pies jest pogrzebany w Katarze i Kuwejcie, no i że to pies jest wszystkiemu winien... ;)
  Człowiek się uczy całe życie :)
  Życzenia miłe odwzajemniam- Zdrowia i Boga :)
 • @Torin
  tępy to ty gościu jesteś, tylko że nikt ci jeszcze o tym nie powiedział. jesli czerpiesz swoją "wiedzę" z różnych wrzutek sobie podobnych "yntelygientów" na YT to mje najszczersze kondolencje. Żebyś tylko był jeden, ale takich maniakalnych ignorantów jest tylu, iz człowiek normalny wątpi w przedrostek "sapiens" przed określaniem sporej części tego pożałowania godnego gatunku...
 • @Niedzisiejszy
  Wesołych świąt.:)
 • @Myszka and Miki
  Nie upraszczam "sprawy", bo najczesciej te wszystkie skomplikowane historie maja bardzo prosta i czasami wrecz idiotycznie prosta geneze - tyle, ze dobudowuje sie im rozne wyjasnienia i sprostowania.
  Wiadomo, ze ekspansywny islam, dzieki glupim tolerancyjnym "lewakom" z UE ma sie coraz lepiej. Moze i ci Talibowie sa patriotami, lecz jako przezytki sredniowiecza powinni oddac miejsce w szergu bardziej przystosowanym do zycia w XXL wieku !
 • @Anderson
  Oczywiscie , ze nie pies jest winien, lecz ludzie tacy jak ty ( chociazby , ktorzy nie chca zrozumiec ani "przenosni poetyckiej" ( tegoz psa), ani realiow UE, gdzie ostatnio wlascicielem klubu pilkarskiego PSG ( Paryza) stal sie jakis szejk z Kataru i rzadzi sie i madrzy, wyrzucil trenera dzieki ktoremu klub zajmuje drugie miejsce w lidze - bo ma petrodolary...Te petrodolary sprawily, ze obecnie we Francji wybudowano ponad 3 tysiace meczetow ( w latach 70 tych bylo ich 30) i nie nalzey ich lekcewazyc!
 • @babaraba
  Yyy a to oznacza: że budując meczety będzie likwidował boiska? czy, że jak już się jeszcze bardziej obłowi to zamieni boiska na meczety? bo nie wiem do czego Pan/Pani zmierza :)ba! czy to ja jestem winien, że on wszedł w posiadanie klubu piłkarskiego, czy że jest szejkiem, czy w końcu muzułmaninem- czy może w ogóle jestem winien wszystkiemu jak w tej ruskiej piosence? bo ja się nie czuję winny :( za przenośnie poetyckie też nie. Ja mam w ogóle takie bardzo wątłe poczucie winy :) Może to jest ta moja wina, że jej nie czuję- tak? No a skoro tak to sobie pójdę porzucać kamieniami...
  /tylko proszę się jakoś specjalnie nie podniecać- ja jestem znany z tego, że kasuję komentarze :)//inaczej jeszcze- ja sądzę, że to jest bardzo złożony problem i dlatego dobrze jest postępować dość delikatnie/
  Pozdrawiam
 • @Anderson
  Bardzo prosze, niech szanowny pan mnie skasuje - bo faktycznie rozmawiamy jak ten dziad ( tutaj "baba") z obrazem. Najlatwiej jest wykasowac niewygodna wypowiedz. Chcialam jedynie zasugerowac, ze za petrodolary mozna sobie kupic klub pilkarski ( i nie tylko) jak i dolozyc do budowy meczetow, w ktorych programuje sie "wlasciwych" wyznawcow i propagatorow islamu. Trudno jest rozmawiac z kims, kto nie zna realiow Frankoarabii i nie rozumie, ze islam jest nie tylko religia, lecz takze sposobem zycia i polityka, ktorej glowna zasada jest walka z innowiercami, czyli z nami, chrzescijanami . Potem zas mamy jeden sluszny wybor - my albo oni !
  Ja sie nie boje, ja obserwuje i widze w jaki sposob jestesmy coraz blizej tej alternatywy - oczywiscie, ze na szczescie nie w Polsce, lecz kraju, w ktorym mieszkam i ktory nie zasluguje na taki koniec .
 • @babaraba
  No i masz Ci Babo placek :)
  Kasuję swoje wpisy :) nie czyjeś :) nawet by mi takie coś przez moją zakutą ciemnogrodzką pałę nie przeszło.
  /Miło się rozmawia z kobietami bo zawzięcie dążą do celu :)//komplement!/
  Nie wiem czy kraj, w którym Pani mieszka zasługuje czy nie na taki los? Mnie się też wydaje, że Polska zasługuje na więcej- a tu kiszka, a i o to czasem trudno :)
  Dlatego- jak sama Pani łaskawie zauważyła- skoro za pieniądze można kupić boisko z piłkarzami to tylko oznacza to to, że ktoś te mecze ogląda, tak? A da się to zmienić? Może tu jest pies pogrzebany?- wracając do początku i serio i w przenośni. :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY