Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
32 posty 269 komentarzy

TV Łże

Myszka and Miki - Korespondent wojenny, poeta, dziennikarz, widział wiele teczek, freelancer, mieszka w świecie bywa w Polsce. Jest nas więcej.Mężczyźni i kobiety. Są katolicy i muzułmanie. Polacy i nie tylko...

JAKI LOS CZEKA PAWŁA GRASIA?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odpowiedź brzmi: zły. Dużo gorszy niż kontrolera lotów Petera Nielsena który prawie 10 lat temu bezwiednie doprowadził do zderzenia samolotów i śmierci kilkudziesięciu osób. Na Grasia już nie czeka... Dawno już spotkał go los kłamcy.

I tak jak prawda jego zdaniem „już nie przywróci życia tym, którzy w tej katastrofie [smoleńskiej]  zginęli”  to przecież może skazać go na banicję także po śmierci… Banicję należną kłamcy. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego o tym zapomniał. A może dlaczego tego nie rozumie?  Nie tylko on zresztą... 


 

KATASTROFA:

W nocy 1 lipca 2002 roku z lotniska Szeremietiewo w Moskwie wystartował Tupolew 154 Bashkirian Air Line. Na pokładzie było 71 osób w tym 46 dzieci lecących na wakacje do Barcelony. Wśród pasażerów lotu nr 2937 były żona i dzieci Witalija Kałojewa,  architekta od wielu lat pracującego w Hiszpanii.  Jadąc na lotnisko w Barcelonie Witalij dowiedział się że już nigdy nie spotka bliskich. Zginęli w katastrofie lotniczej nad niemieckim miastem Überlingen (na granicy niemiecko-szwajcarskiej, nad Jeziorem Bodeńskim). Ich samolot zderzył się na wysokości kilku tysięcy metrów  nad ziemią z  należącym do międzynarodowej firmy spedycyjnej DHL transportowym boeingiem 757, lecącym z włoskiego Bergamo do Brukseli.

//pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotnicza_nad_Überlingen

 

ROSYJSKA SZKOŁA PILOTAŻU…

Do katastrofy może by nie doszło, gdyby nie fatalna decyzja kontrolera ruchu powietrznego z Zurychu.  W krytycznym momencie kontroler nie usłyszał meldunku pilotów boeinga, którzy informowali go, że zgodnie z zaleceniami ich systemu TCAS rozpoczęli obniżanie poziomu lotu. Kontroler nie mając świadomości, że boeing obniżył lot nakazał  zejść na niższy pułap również rosyjskiemu tupolewowi. Była to decyzja sprzeczna z wskazaniami urządzeń pokładowych systemu TCAS tupolewa, który wobec zagrożenia kolizji nakazywał pilotowi wznoszenie. Oznaczało to, że systemy TCAS zainstalowane na pokładach obu maszyn zadziałały prawidłowo,  w porę wykryły niebezpieczeństwo kolizji, i  "porozumiały się" (drogą radiową) między sobą. Jeden z nich (boeing) nakazał pilotom obniżenie poziomu lotu, a drugi (tupolew)  – podwyższenie. W efekcie oba samoloty minęłyby się w bezpiecznej odległości.

//pl.wikipedia.org/wiki/TCAS

 

Stało się jednak inaczej. Rosyjski pilot mając wybór między tym co nakazywał człowiek z Zurichu a tym, co mechanicznie powtarzał komputerowy system wybrał polecenie kontrolera lotów.  W efekcie obie maszyny zanurkowały. Chwilę później maszyna DHL przecięła TU-154 na pół swym statecznikiem pionowym by po 2 minutach runąć na ziemię w ślad za rozerwanym tupolewem. Wszyscy zginęli.

Rosyjski pilot wybrał polecenie szwajcarskiego kontrolera nie tylko dlatego że wolał słuchać człowieka niż komputera. Rosyjscy  piloci byli i wciąż są szkoleni, by w razie wątpliwości wybierać polecenia kontroli naziemnej.  Takie prawo obowiązuje na terenie Federacji Rosyjskiej: TO KONTROLER DECYDUJE,  NIE PILOT także o lądowaniu samolotu.

 

TCAS NAD JEZIOREM BODEŃSKIM JAK TAWS W LESIE SMOLEŃSKIM…

Nie wiem jak brzmiała komenda systemów TCAS na pokładach beinga i tupolewa tuż przed zderzeniem. Pamiętam natomiast słowa komendy:  Terrain ahead … oraz Pull up które inny komputerowy system  (TAWS) wydawał tuż przed katastrofą polskiego samolotu z prezydentem RP na pokładzie w Smoleńsku.   

//www.se.pl/technologie/nauka/co-jest-taws-i-jak-dziala_141417.html

 

Piloci według dostępnych źródeł (nie wiadomo czy prawdziwych) mieli 10 kwietnia na polecenia komputera nie reagować…  Zrobili to wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi dziwiła się gen. Tatiana Anodina z MAK i prorządowe media tak w Polsce jak i w Rosji. A przecież kpt Arkadiusz Protasiuk i mjr Robert Grzywna musieli wiedzieć że w Rosji nie decyduje komputer pokładowy ale właśnie kontroler ruchu. To on daje zgodę na lądowanie a potem prowadzi samolot dopóki jego koła nie dotkną ziemi.

10 kwietnia 2010 roku rosyjski kontroler powtarzał bez końca i do końca: „na kursie i na ścieszce…”

To tylko jedno skojarzenie tragedii w Smoleńsku ze spektakularną katastrofą nad Jeziorem Bodeńskim. Ale jest jeszcze drugie…

 

NAJPIERW JEST KŁAMSTWO…

Przed dwoma dniami, w krakowskim Zakładzie Medycyny Sądowej rozpoznano wszystkie głosy w kokpicie rządowego Tupolewa.  Po prawie dwóch latach  okazało, że wśród nich nie ma głosu generała Błasika. A ten, który wcześniej miał do niego należeć to głos II pilota mjr Roberta Grzywny. Okazało się, że  raport MAK, a potem raport tzw. komisji J. Millera  opierał się na kłamstwie. Kłamcami okazali się także Ci, którzy z rewolucyjnym zapałem owo kłamstwo powtarzali, i twórczo rozwijali:  prorządowi dziennikarze, publicyści, fachowcy od lotnictwa, wojska i jak zawsze tzw. "moralne autorytety". No i co z tego!  - zdaje się  mówić inny - zawodowy, bo rzecznik  rządu - kłamca Paweł Graś:    

„To już nie przywróci życia tym, którzy w tej katastrofie zginęli.”

//wpolityce.pl/wydarzenia/21394-czy-rzad-juz-oficjalnie-nie-chce-prawdy-w-sprawie-smolenska-gras-o-najnowszych-ustaleniach-to-juz-nie-przywroci-zycia-tym-ktorzy-w-tej-katastrofie-zgineli 

 

POTEM POCZUCIE KRZYWDY I PRAGNIENIE SPRAWIEDLIWOŚCI

Po śmierci żony i dzieci w katastrofie nad jeziorem Bodeńskim  46 letni  Witalij Kałojew przez prawie cały rok opłakiwał bliskich i budował im pomniki na rodzinnej ziemi w Północnej Osetii. „Moje życie zatrzymało się w dniu katastrofy. Nie pozostało mi nic innego jak chodzenie na grób żony i dzieci" - wielokrotnie powtarzał rosyjskim dziennikarzom.

Minął rok od śmierci żony i dzieci Kałojewa. W pierwszą rocznicę tragedii, w lipcu 2003 r. podczas uroczystej ceremonii  na miejscu katastrofy Kałojew nagle zaczął krzyczeć… "Cokolwiek by się stało, odnajdę tego kontrolera, który zabrał mi moich ukochanych!"  Jego rozpaczliwy krzyk musieli usłyszeć zebrani w miejscu tragedii przedstawiciele rządów Rosji, Niemiec i Szwajcarii... Natychmiast go uciszono i  niemal równie szybko o nim zapomniano.  Nikt  również nie zareagował, gdy następnego dnia, podczas wizyty rodzin ofiar w centrum kontroli lotów Skyguide w Zurychu, Kałojew domagał się, aby odpowiedziano mu na jedno pytanie:, Czy kontroler jest winny, czy nie?   Widząc, że i na to pytanie nikt nie chce mu odpowiedzieć, Kałojew opuścił centrum, krzycząc: "Tak, ja wiem, że to wina tej świni. Na Kaukazie mamy swój sposób rozliczania porachunków z takimi osobnikami!".

 

JEST JESZCZE ZEMSTA…

Kałujew pochodzi  z Władykaukazu – ok. 200 tysięcznej stolicy autonomicznej republiki Północnej Osetii.  Osetia leży u stup północnych zboczy Kaukazu. Nad miastem i republiką góruje ponad pięciotysięczny wygasły wulkan Kazbek. Osetyńcy to jedyny na Kaukazie naród prorosyjski wyznający niemal w 100 % prawosławie, podporządkowane cerkwi moskiewskiej. To wśród urodziwych osetyjskich księżniczek rosyjscy bojarowie i książęta znajdowali sobie  w XVIII i XIX w. małżonki. To Osetyńcy zmasakrowali nieposłusznym Moskwie muzułmańskich sąsiadów - Inguszy w 1991 roku i to osetyjski oddział „Skorpion” pacyfikował czeczeńskiej wioski w połowie lat 90. XX wieku. Lokalne konflikty, nienawiść i przelana bratnia krew. Kaukaz jest pełny takich historii. Osetyńcy mimo kolaboracji a może i szczerej miłości do Moskwy pozostają wciąż przede wszystkim kaukaskim ludem i czym się szczególnie szczycą potomkami starożytnych Alanów. Zachowali do dzisiaj wiele obyczajów i praw wymierających już w innych częściach globu.  

Na Kaukazie od pokoleń rządzi wielopokoleniowa, duża rodzina. Rządzą starsi z siwymi włosami i brodamiu a nie młodzi ubrani w modne ciuchy.  To na Kaukazie właśnie, podobnie jak w Albanii, czy Afganistanie  przetrwał kodeks  krwawej zemsty rodowej. Zemsta rodowa to poważna sprawa. Poznałem jej zasady w Czeczenii.  Są tak naprawdę dwie… Te główne oczywiście… bo kodeks zna wiele szczegółów i organizuje niemal całe życie kaukaskich górali. 

Pierwsza to: Śmierć za śmierć!, Druga mówi, że zemsta nie dopełniona przechodzi z pokolenia na pokolenie. Że można zabić syna czy wnuka za grzechy ojca czy dziada… Sam byłem świadkiem niezwykłych historii, wydarzeń ciągnących się na Kaukazie od ponad 100 lat. Wciąż były żywe. Wciąż są krwawe.

 

MORD KTÓRY NIE PRZYWRÓCIŁ ŻYCIA TYM CO ZGINĘLI

Gdy upłynął rok żałoby - Osetyniec, Kałujew  zażądał od firmy Skyguide, kierującej ruchem lotniczym  wydania adresu dyspozytora pracującego w wieży kontroli lotów w dniu zderzenia samolotów. Skyguide odmówił wypierając się jednocześnie wszelkiej winy za katastrofę. Kałojew, wynajął więc prywatnego detektywa. Ten od razu wytropił 36-letniego kontrolera Petera Nielsena. Nie było to trudne. Rosyjska prasa wielokrotnie podawała jego nazwisko.  Wystarczyło otworzyć książkę telefoniczną by znaleźć adres…

W lutym 2004 r. Kałojew zasztyletował Nielsena.  Uczynił to w szwajcarskim mieszkaniu kontrolera na oczach jego żony i trojga małych dzieci. Mówił potem na sali sądowej w Zurychu, że  współczuje rodzinie Nielsena. Twierdził, że zamierzał tylko z nim porozmawiać, ale kiedy Szwajcar miał chłodno odtrącił kopertę ze zdjęciami zabitych dzieci, pod wpływem emocji wyciągnął nóż…  Szwajcarski sąd w 2005 r. skazał Kałojewa na osiem lat więzienia. Odsiedział tylko 2.. Szwajcarzy zdecydowali o przedterminowym uwolnieniu Rosjanina.

W listopadzie 2007 Kałojewa witano z entuzjazmem na lotnisku Domodiedowo w Moskwie, w sali dla VIP-ów. . „ Jesteś prawdziwym człowiekiem! Pomściłeś rodzinę i za to jesteśmy ci wdzięczni!” skandowali na jego cześć młodzi ludzie, m.in. z pro kremlowskiej organizacji Nasi.  Wkrótce Kałojew powrócił do rodzinnego Władykaukazu gdzie Tajmuraz Mamsurow, prezydent Osetii Północnej dał mu stanowisko wiceministra budownictwa republiki. Kałujew rozpoczął nowe życie.

 //wiadomosci.wp.pl/title,Rosjanin-ktory-zabil-kontrolera-lotow-wiceministrem,wid,9574724,wiadomosc.html?ticaid=1dbd0

 

WINII MUSZĄ BYĆ UKARANI

Witalij Kałojew nie mógł spokojnie usnąć zanim nie wymierzył sprawiedliwości winnemu - jego zdaniem -  bezpośredniego doprowadzenia do katastrofy. A przecież  wiedział doskonale,  że jak to powiedział rzecznik rządu RP „To już nie przywróci życia tym, którzy w tej katastrofie zginęli” . Wiedział, że ofiary patrzą na niego „z góry” i że domagają się tak jak on sprawiedliwości. W końcu nie mogąc się na nią doczekać,  czyli  rozstrzygnięcia szwajcarskiego sądu sam wymierzył sprawiedliwość… Aleksander Borysow – rosyjski pop bronił go wtedy w mediach:  - Kałojew popełnił morderstwo, ale był ofiarą okoliczności - mówił. Wnioskiem powinno być surowsze karanie winnych katastrof, bo wtedy nie będzie impulsów do wymierzania sprawiedliwości na własną rękę …”

Gdy 9 lat później rodziny ofiar tragedii smoleńskiej domagają się , prawdy, sprawiedliwości, odnalezienia i ukarania winnych są traktowani przez władze i posłuszne im media jak ludzie chorzy, przepełnieni chęcią zemsty i nienawiścią. Winnych katastrofy wciąż nie ma a ci którzy, tak - jak szef BOR - Marian Janicki, minister spraw zagranicznych R. Sikorski czy szef kancelarii premiera Tomasz Arabski odpowiadali za przygotowanie i organizacje wyjazdu Prezydenta RP na uroczystości katyńskiej wciąż pozostają u władzy a niektórzy nawet awansują.  

 

Polacy nie mają kaukaskiej krwi, a zemsta rodowa w Polsce nigdy się nie przyjęła. To jest dobra wiadomość dla Pawła Grasia i jemu podobnych. Zła jest jednak taka, że Polacy nigdy nie lubili i nie potrafili żyć w kłamstwie. No i Polacy mają dobrą pamięć. Nie zapomnieli o Katyniu. Nie zapomną o Smoleńsku. Będą też pamiętać słowa Grasia...      

W 1988 i 89 r. razem z przyszłym rzecznikiem Tuska paliliśmy lokalne gazety przed  siedzibą redakcji Gazety Krakowskiej, Dziennika Polskiego, Echa Krakowa przy ul. Wielopole w Krakowie. Paliliśmy je za kłamstwo jakim się posługiwały opisując także naszą wspólną z Pawłem działalność.  Szkoda że Paweł Graś wybrał pogardę i czeka na zemstę historii.

Nie tak dawno go spotkałem... Zapytałem czy nie zacząłby pisać wspomnień...  "Nie" - odpowiedział, bo nikt by w to nie uwierzył...  Aż tak jest źle?  - Pomyślałem... 

A może Paweł Graś już wie, że rzecznikowi rządu Donalda Tuska już nikt nie uwierzy nawet gdy odważy się w końcu powiedzieć prawdę...

Niech się odważy. Pomimo wszystko. 


 

KOMENTARZE

 • Jak to jest możliwe,
  że człowiek tak się może zeszmacić?
  Kompletnie zapomnieć o ideach, w imię których się walczyło?
  Co się mogło stać?
  Rodzina przymierała głodem?
  Otrzymuje groźby, że najbliższym się stane nieszczęście?
 • Zajebisty text,
  !!!
 • A jaki los czeka Polskę...
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3597&Itemid=4
 • 5
  człowiek jest w stanie się zeszmacić dla pieniędzy i władzy...

  :/
 • To ja poproszę o adres tego Pana. Przed jego domem postawimy Krzyż, owiniemy go lampkami...
  ...i wieczorami będzie świecił. Znak Prawdy.
  Postawiliśmy Krzyż przed willą Jaruzelskiego w noc-rocznicę stanu wojennego (12/13 grudnia 2011), być może już za rok nie będzie go wśród żywych, ale jakby był - to też tam Krzyż stanie. I tak co roku. Jak to wyraził poeta-wieszcz? Że będziemy trącać rany przeszłości, aby nie zarosły błoną podłości.
  Skoro Pan Graś jest winien - to ja poproszę o dowody i adres. Poproszę też o dowody winy i adresy wszystkich Wrogów Polskości dożywających swoich dni na naszym narodowym terytorium. Krzyże przed Ich domami kiedyś ZAPŁONĄ. Zorganizujemy.
 • Co to jest "pilotarz"?
  j.w.
 • takich jak Graś ,
  jest bardzo wielu ,co przekręciło się o 180 stopni, Lityński czy Wujec, co u nich zadziałało że przeszli z obrońców prawa i prawdy, do sprzeczności z ich deklarowanymi ideałami .
 • @@
  A może by tak "bombki domowej roboty" czas zacząć produkować jak śpiewał jeden "poeta"...

  http://www.youtube.com/watch?v=9otKDuaNrFs
 • Ale to kłamstwo scementowało kłamiących
  Tak jak scementowało Kłamstwo Katyńskie!

  Mamy zwartych przeciwników przeciwko sobie!
 • dziękuję w imieniu wszystkich ofiar wszystkich katastrof...
  ...także tych 'nielotniczych".
  Znakomity tekst, *****
  Pozdrawiam,
  Dariusz Roman Bojda
  [przy okazji: zapraszam: http://wokanda.nowyekran.pl/post/48058,zaproszenie-na-zjazd-konstytucyjny-trybunalu-obywatelskiego]
 • JAKI LOS CZEKA PAWŁA GRASIA? - a co proponujesz?
  No przecież z czegoś "politycy" i masa urzędników musi się utrzymywać !!!
  ------------------------------------
  Obecnie żaden polski polityk nie zasługuje na szacunek chociażby dlatego:
  ------------------------------------
  Z Polską naszą Ojczyzną jest źle, coraz gorzej...

  Wszyscy polscy politycy lecą z nami, Narodem i naszą Ojczyzną w bambuko, wszyscy łącznie z rządem i Prezydentem - wiedzą że prawo gospodarcze napisane jest pod zachodnie firmy które co 3-4 lata zmieniają nazwę lub właściciela. Nie płaca żadnych podatków jedynie podatek od wynagrodzeń pracowniczych a te są niziutkie, ale za to wyprowadzają z Polski ogromne pieniądze - dzięki temu Polska biednieje, polskie firmy padają jedna po drugiej, naród biednieje, a wystarczyło tak jak proponowałem kiedyś - obniżyć ZUS i podatki a nasza Ojczyzna rozwijałaby się w zawrotnym tempie a Polacy żyli by godnie i dostatnio!

  Dzisiaj mamy jedynie jedno wielkie zakłamanie ze strony wszystkich polityków, a robią to tylko po to by nie stracić "koryta" które jest wciąż pełne dzięki nam, Narodowi polskiemu - politycy jednak mają nas Polaków głęboko w d...e im zależy jedynie na kasie, czyli na pełnym "korycie" ...

  Proponuję więc prawdziwym Polakom:
  "Co zrobić aby przerwać upadek naszej Ojczyzny":
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11705&Itemid=4

  Zaczniemy działać wśród ludzi i dla ludzi, przygotujemy wiele projektów ogólnospołecznych do sejmu by zmienić Polskę i uratować nasza Ojczyznę za która ginęli i przelewali krew nasi przodkowie!

  -----------
  PS.
  Polecam to:
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12803&Itemid=3
 • Cóż,prawdopodobnie będzie siedział,pytanie jest
  tylko kiedy i ile?
 • GEBELSEK GRAŚ JEST TYLKO TUBĄ GAULAJTERA TUSKA
  Myszka and Miki:
  JAKI LOS CZEKA PAWŁA GRASIA? ....

  W lutym 2004 r. Kałujew zasztyletował Nielsena. Uczynił to w
  szwajcarskim mieszkaniu kontrolera na oczach jego żony i trojga
  małych dzieci. .....

  Polacy nie mają kaukaskiej krwi, a zemsta rodowa w Polsce nigdy
  się nie przyjęła. To jest dobra wiadomość dla Pawła Grasia i jemu
  podobnych. Zła jest jednak taka, że Polacy nigdy nie lubili i nie
  potrafili żyć w kłamstwie.....

  Szkoda że Paweł Graś wybrał pogardę i czeka na zemstę historii.
  ---------------------------------------------------------------------------------

  Autor słusznie napiętnuje obłudę i cynizm "Niemieckiego Ciecia"

  wysługującego się przy pomocy stalinowskiej retoryki

  domniemanym smoleńskim zamachowcom, w imię własnej politycznej

  kariery i pieniędzy.

  Jednakże poza słusznym moralnie potępieniem gebelska herr Grasa,

  Myszka & Miki popełniania logiczne błędy, kojarząc

  ze sobą tylko pozornie analogiczne zajścia i winy.

  Przede wszystkim ta ostra krytyka powinna być skierowana

  do herr Tuska (bo on jest sprężyną) a potem do jego cynicznego

  rzecznikowi.

  PO drugie Nielsen nie chciał spowodować tej katastrofy

  chociaż był jej przyczyną i ponosił winę. Natomiast w Smoleńsku

  dowódca bazy płk Krasnokucki i kontroler wieży podpułkownik

  Plusnin świadomie wykonywali rozkazy płynące (in real time)

  z Moskwy, których celem było naprowadzenie Polskich Pilotów

  i Polskich Elit na śmierć. To oczywista zbrodnia.

  No i po trzecie - jak by nie patrzeć na Kałujewa to reprezentuje

  on "kulturę" z epoki kamienia łupanego doskonale

  wpisującą się w obecną mentalność rosyjskch, ludobójczych (Czeczenia)

  "elit" rządzących dzisiaj matuszką Rassiją. Tak, że NA SZCZĘŚCIE

  nie może być tutaj mowy o jakimś tam odniesieniu do polskiego

  (chociaż w 80% zdemoralizowanego i skorumpowanego komunizmem)

  społeczeństwa ogłupionego niestety POlszewicko-esbecką propagandą.
 • Tusk jest takim samym oszustem,jak i Graś!
  Obaj są wytresowani według najlepszych wzorców bolszewickiej socjotechniki - efekty podobne, jak i u Niesiołowskiego. Ich gadanie polega na wypowiadaniu na początku zdecydowanych opinii, oczekiwanych przez słuchaczy, by w końcówce wypowiedzi zaprzeczyć całkowicie, ale w sposób zakamuflowany, temu co mówili na początku. U Niesiołowskiego polega to m.in. na tym, że bez względu na temat "odpowiada" na zadane pytanie opluciem PiS-u i Kaczyńskich a kończy hymnem pochwalnym dla Tuska, Komorowskiego i PO.

  W sprawie raportu wypowiedzi Tuska i Grasia są praktycznie identyczne a wypowiedź Grasia w TVN24 najlepiej obrazuje jego pijarowskie wyszkolenie:
  Najpierw Graś zagrzmiał: "...My zdecydowanie nie zgadzamy się z raportem...!!!"
  W następnym zdaniu: "Mamy do niego zarzuty merytoryczne i proceduralne!!!
  I zaraz bardziej miękko: "... z NACISKIEM na ... proceduralne" :)))
  A kończąc, jedzie już "po całości": "... nie zgadzamy się z raportem, ale zdecydowaną większość zarzutów MUSIMY PRZYJĄĆ i z nią żyć!!!"

  Czy trzeba coś do tego dodawać, by pokazać "szczerość" i "prawdomówność" takich jak oni?

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,121048158,121051091,W_tym_Tusk_jest_takim_samym_oszustem_jak_i_Gras_.html

  Pozdrawiam
 • Szanowny Autorze
  Tekst i zawarte w nim porównania i tezy robią wrażenie.

  Ukłony
 • @Eugeniusz Sendecki
  "To ja poproszę o adres tego Pana ..."

  "Jak ustalił "Super Express", niemiecki właściciel spółki Agemark, Paul Rogler, gotów jest sprzedać posiadłość, w której mieszkają Paweł Graś (45 l.) i jego żona Dagmara. - Dom w Zabierzowie przeznaczony jest na sprzedaż - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Paul Rogler. Pytany o szczegóły transakcji, odpowiada: - Tam mieści się firma. Z nią trzeba rozmawiać.

  Rzeczywiście. Oficjalnie w willi znajduje się siedziba spółki Agemark. Próbowaliśmy zapytać o warunki sprzedaży Dagmarę Graś, żonę rzecznika rządu i od niedawna prezes zarządu. Nie chciała jednak z nami rozmawiać. - Nie mam czasu - rzuciła do słuchawki.

  W jednym z krakowskich biur nieruchomości usłyszeliśmy, że pałacyk w Zabierzowie wart jest około 2 milionów złotych.

  Willa, w której w zamian za stróżowanie mieszka Graś, jest naprawdę imponująca. Ma ponad 200 metrów powierzchni, a z wysokiej wieży rozpościera się przepiękny widok na okolicę.

  Przypomnijmy: ujawnione przez nas tajemnicze powiązania ministra Grasia z niemieckim biznesmenem wywołały polityczną burzę. Po naszych publikacjach PiS złożyło wniosek do CBA. Sprawą zajęła się też Julia Pitera (56 l.), pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją oraz urząd skarbowy."
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kup-dom-z-grasiem-i-jego-zona_101493.html

  ""Paweł Graś przez sześć lat był związany z Agemarkiem. Zasiadał w jego
  zarządzie. Teraz prezesem Agemarku jest żona ministra - Dagmara. Przez sześć lat
  minister nie zarobił w spółce grosza. W rozmowie z
  przekonywał, że kiedy związał się z polityką, zawiesił wszystkie swoje związki z
  biznesem" - przypomina "SE". I pyta: "Dlaczego Rogler utrzymuje polskiego
  ministra?". "
  tinyurl.com/qrgpxw
  Aktualna Nazwa "AGEMARK" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  Numer KRS 0000173357
  GRAŚ DAGMARA WICEPREZES ZARZĄDU
  GRAŚ PAWEŁ BOLESŁAW CZŁONEK ZARZĄDU
  krs.cors.gov.pl/Podmiot.aspx?nrkrs=0000173357

  "a Graś zamieszkuje ją na zasadzie umowy o świadczeniu wzajemnym. Praktycznie
  oznacza to, że poseł PO opiekuje się domem w zamian za to, że tam mieszka. Chyba
  każdy z nas chciałby mieć taką fuchę."
  www.pitbul.pl/parcie-na-szklo/gras-krolem-dozorcow

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,97504985,,Fryc_placi_za_Grasiow_rachunki_.html?v=2

  Pozdrawiam
 • Dwa razy krakowski sąd ukarał Pawła Grasia i jego żonę Dagmarę grzywnami po 1000 zł, bo nie mógł ustalić, gdzie mieszkają
  "Zabierzów to nie tylko jedyna w Polsce wieś, która ma dwie stacje kolejowe, prywatną i państwową. Na tej prywatnej, zbudowanej przez Kraków Business Park, zatrzymuje się codziennie 48 pociągów regionalnych i 12 pospiesznych. Ten

  prywatny kolejowy przystanek

  wybudował szef Kraków Business Parku Adam Ś., który wiosną 2005 r. zdążył w Zabierzowie gościć Donalda Tuska, w związku z rozpoczynającą się kampanią wyborczą do parlamentu. Teraz byłoby to niemożliwe, bo od wielu miesięcy jest w areszcie z powodu zarzutów o wyprowadzenie z firmy ponad 30 mln euro.
  A przecież musiał mieć pieniądze, bo fikcyjnie zatrudniał szefa krakowskiej Platformy Obywatelskiej Pawła Sularza. Sam Sularz nie wiedział, że spółka, która wypłaca mu pieniądze nie wiadomo za co, jest zarejestrowana w gabinecie ginekologicznym. W innej spółce zależnej od Adama Ś. pracował jako doradca starosta krakowski Józef Krzyworzeka. Jeżeli dodamy do tego, że w tej wsi mieszka minister Graś, to mamy pełniejszy obraz Zabierzowa - nieoficjalnej małopolskiej stolicy PO.
  Każdy krakowski działacz Platformy Obywatelskiej wie, gdzie mieszka Paweł Graś i gdzie są organizowane najlepsze w okolicy grille dla polityków. Natomiast krakowski sąd nie był nigdy na te imprezy zapraszany i dlatego musiał się opierać na tym, co Grasiowie mają wpisane do dowodów osobistych. Poseł Graś jest na stałe zameldowany u swojej mamy Haliny w Kętach przy ul. Szkotnia, jego żona Dagmara w domu swoich rodziców przy ul. Śniadeckiego w Oświęcimiu. Natomiast firma należąca do Niemca Paula Roglera, którą obydwoje prowadzą, znajduje się w Zabierzowie, pod Krakowem."

  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/jak-minister-sadem-kotka-myszke-sie-bawil
 • Zdrajców czeka wiadomy los
  Pytanie kiedy. Najważniejsze jest jednak wyświetlenie prawdy, a nie ścięcie paru łbów, czy wsadzenie za kratki.

  Kto na Grasia głosuje? Ludzie, wam powinni prawa wyborcze odebrać!
 • @ALL!
  WIEM, ŻE TO NIE NA TEMAT, ALE WKLEJAM TEN LINK, PONIEWAŻ SYTUACJA JEST DRAMATYCZNA! PROSZĘ UWAŻNIE OBEJRZEĆ TEN MATERIAŁ:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RvwEGLrATAk
  OD 1.01 ZACZĘŁA OBOWIĄZYWAĆ NOWA USTAWA O PRAWIE GEOLOGICZNYM.
  NARÓD MUSI POZNAĆ PRAWDĘ, KTÓRA JEST SKRYWANA PRZEZ RZĄD! NIKT JESZCZE NIE PODJĄŁ TEGO TEMATU, A PRZECIEŻ TU CHODZI O NASZE SAMOSTANOWIENIE! PROSZĘ, LINKUJCIE TEN FILM - NIECH DOWIE SIĘ O TYM JAK NAJWIĘCEJ OSÓB!
 • nie zapominajmy
  o Klichach
  i że niedaleko ze Zabierzowa do Karniowic
 • GNIDA!
  Jeszcze jedno bydle wyrosle z bylego opozycjonisty. Lista tych kanalii jest dluga: Szechter i jego banda, Celinski, Sikorski, Tusk i setki innych. Od dawna nawoluje, by przy ocenie tych ludzi nie wspominac ich opozycyjnej karty, bo nie ma ona dzisiaj zadnego znaczenia . Zeswininili sie po dojsciu do wladzy i tylko to sie liczy. Przy ocenie chorego z nienawisci Bartoszewskiego interesuje mnie to, ze uczciwych ludzi nazwal baranami, a nie to co robil do 1989 roku. Podobnie rzecz sie ma z tym chamem Bratkowskim, dla ktorego opozycja to faszysci. Z jakiego to niby powodu mielibysmy zywic szacunek dla tych ludzi?Zupelnie mozliwe, ze byli kiedys uczciwymi ludzmi. Istotne jest dla mnie to, ze teraz sie zeswinili. Jak Gras!
 • @grazss
  on sie zeslizgnal po rowni pochylej. Ta rownia pochyla nazywa sie "wladza i sukces". Tak bardzo sie boi utracic to, co uzyskal, ze zrobi wszystko.
 • @Eugeniusz Sendecki
  no, to jest pomysl.. choc szkoda znaku krzyza, beda go znowu profanowac. Moze po prostu duzo lampek nagrobnych przed wejsciem do domu? i wieniec z szarfa "dla pana/pani X od ofiar smolenskich"?
 • @mnich zarazy
  ale i nas polaczylo.. i to na mur.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Nie wstyd tak Panu, te bzdury wszedzie wypisywac?

  "PROWOKACJA NA FORUM REBELYA.PL (FR) PRZECIWKO JARUZELSKIEMU

  Postprzez EugeniuszSendecki » 07 lip 2011 16:57
  DZIWNA PROWOKACJA NA FORUM REBELYA.PL (FR) FUNKCJONARIUSZE POZWALAJA NA PRZESTEPSTWO?
  Kolejna dziwna prowokacja w środowisku WASP-owskim usilującym przejąć rząd dusz polskiej prawicy. Na forum Rebelya.pl (FR) osobnicy "Shork", "Camera obscura" i "Kornblumenblau" wzywają do "skasowania" generała prezydenta RP Wojciecha Jaruzelskiego. Jest to ewidentne wzywanie do pozbawienia życia i jako takie - powinno być ścigane prawem. Może być to również wzywanie do ograbienia owego emerytowanego wysokiego funkcjonariusza państwowego. Ostrzegam wszystkich ludzi dobrej woli przed włączeniem się w ten nurt. Odczytuję go jako świadomą prowokację WASP-owską przeciwko polskiemu generałowi, obliczoną na pozbawienie Polaków swojej siły zbrojnej."
  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=22019&p=317166&hilit=genera%C5%82a+Jaruzelskiego#p317166
 • @Marek Kajdas
  nie jestem za samosądem, za konstruowaniem własnej roboty narzędzia zemsty, dlatego podoba mi się Pański komentarz .
  Tak, należy odebrać zdrajcom i współorganizatorom zamachu smoleńskiego wszystkich, publicznych praw jakie mamy w Ojczyźnie oraz mienia jakiego nabyli z tytułu haniebnego czynu.
  Postulowałabym za przywróceniem w sądach RP - uczciwych procesów. Stronniczych sędziów - UKARAĆ.
 • taak...uważam ze
  pan GRAŚ w świetle ostatnich wypowiedzi pana BUZKA o przyszłosci Donalda Tuska ma do spełnienia całkiem ważne zadanie nawet na bardziej ważnym odcinku niż obecnie...ale do rzeczy...pan Buzek stwierdził całkiem poważnie że pan TUSK ma duże szanse zostać szefem UE ...jak sądzę nie dopowiedział ze tylko i wyłacznie w przypadku rozpadu całej Unii...sam TUSK rzeczywisce ma wybitne zdolnosci do niszczenia i chyba to zostało dostrzeżone w kierowniczych gremiach samej UNII ...JEŚLI ONI TAM ZDECYDUJĄ SIĘ że jednak UNIA musi się rozpaśc to TUSK ma pewną szansę na tą nominację...a jaka rola pana GRASIA w takim scenariuszu ??? ano cóż wszyscy wiedzą że pan GRAŚ to słynny CIEĆ u jednego Niemca...jego pomoc i wiedza w temacie w,,wynieś ,pozamiataj " będzie dla TUSKA bezcenna...tak że pan GRAŚ ma świetlaną przyszłoąśc i proszę więcej tak zle o nim nie pisać...z poważaniem..
 • Tertia
  Zgadzam się :)
 • Jaki los czeka Pawła Grasia?
  Posada ciecia u Niemca.
 • Nie zgadzam się z kwestią zemsty na kontrolerze lotu
  Błąd wynikał z czegoś, co leżało poza jego wpływem. Mógł nie dosłyszeć informacji, mógł ją źle zrozumieć itp.

  Na pewno nie miał na celu ZABIĆ !!!

  A więc w takiej sytuacji "zemsta" jest pojęciem absurdalnym i chorym.

  Decydując się na lot samolotem godzimy się z tym, że może dojść do wypadku, a gdyby za każdy wypadek w lotnictwie winnych karać śmiercią, to nikt by się nie zgodził na takich warunkach pracować i usłyszelibyśmy od tych ludzi "to latajcie sobie sami" ...

  Tak więc Rosjanin popełnił morderstwo i mam nadzieję, że jego małe dzieci pomszczą swojego ojca ...

  A co do Grasia - jeżeli zasługuje na pogardę, to nich go ona otacza ...
 • @ATMAN
  "Może zapytać jakiś US ( pisemnie) a następnie złożyć "obywatelskie powiadomienie" do US właściwego ze względu na miejsce zamieszkania tego pana?"

  Ależ wszystkie urzędy - łącznie z Urzędem Rady Ministrów i premierem - zostały powiadomione już dawno temu, Urzędy Skarbowe również ... ale mają "ważniejsze" sprawy: piekarzy rozdających niesprzedane pieczywo, lekarzy i aptekarzy, za brak przecinka na recepcie ...

  Jak widać, jeszcze się trzymają razem, jeszcze potrwa trochę ich złodziejska aktywność - ale nadejdzie moment, gdy rozliczy się tych antypolskich oszustów, do "10-go" pokolenia!

  Pozdrawiam
 • Ten koleś & spółka
  Niestety szybciej czy później skończą w kiciu !
 • @Ultima Thule
  "A co do Grasia - jeżeli zasługuje na pogardę, to nich go ona otacza ..."

  Niestety sama pogarda już nie działa na osobników pokroju Grasia. Rację mają ci, którzy przypominają, jak należy postępować, gdy takiego padalca napotka się na drodze:
  "Dawniej bowiem za coś takiego byli ludzie skłonni dawać w gębę. "
  http://prawoskrzydlowy.blogspot.com/2012/01/dozorca-na-salonach.html

  Pozdrawiam
 • PAMIĘĆ
  "Zła jest jednak taka, że Polacy nigdy nie lubili i nie potrafili żyć w kłamstwie. No i Polacy mają dobrą pamięć."

  Nie wiadomo tylko w której perspektywie: na razie ten pamiętliwy naród wybrał sobie Klicha, Tuska i Komorowskiego.

  Przydałaby się nam transfuzja kaukaskiej krwi - ale to tylko myślenie życzeniowe.
  Graś wie o tym, może spać spokojnie, ...taki mamy dziwnt lud "niewierząco-wierzący"
 • Co do pamięci Polaków mam diametralnie odmienne zdanie;
  Polacy mają WYJĄTKOWO KRÓTKĄ PAMIĘĆ.

  Dowodem ostatnie 23 lata i wielokrotne pełne nostalgii powracanie do okresu PRL-u, poparcie SLD, dwukrotne wybieranie na Prezydenta Kwaśniewskiego i wiele innych spraw, które dowodzą krótkiej zbiorowej pamięci Polaków.
 • @autor
  Ciekawe starostą jakiego POwiatu zostanie ten chłopina Graś ?
  Dlaczego POwiatu ?
  Gdyż POwiaty to przechowalnie niepotrzebnych "żołnierzy" Potusków !
 • @1normalnyczlowiek - z Tuskiem jest gorzej !!!
  --------------------
  Donalda za młodu usunięto z ZMS-u bo chlał jabole i wąchał klej, a jak wiadomo wąchanie kleju trwale niszczy szare komórki...

  Dzisiaj "bierze" lepsze i smaczniejsze "dania" niż klej:

  http://iskry.pl/images/Tusk_narko.jpg

  A i Prezydenta także super no nie - poczytajcie to:

  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8984&Itemid=4

  Pozdrawiam
 • @Leopold Klon and @ don and @ all
  Polacy mają bardzo dobrą pamięć. Przede wszystkim dlatego że bardzo często jedyne co mieli i co mają to pamięć. Oczywiście na krótki dystans może się wydawać że jest inaczej. To prawda, bo Polacy są też cwaniakami i oportunistami na codzień. Pamięć jednak powtarzam mają i nid potrafię zrozumieć ludzi którzy zapominają o tym, że historia może ich potępić a narodj jeśli nie wydać surowego wyroku to w najlepszym razie wyrzucić z pamięci. Trzeba jednak wierzyć, nawet jeśli ta wiara jest absolutnie pozbawiona racjonalnych podstaw, że wciąż kłamstwo można okupić mówieniem prawdy i że każdy ma wciąż szanse...
 • Złapcie go za kinola
  A wóda będzie się lała z nosa strumieniami. Nie da się być szują i jednocześnie oszukać sumienie. Trzeba zalać regularnie pałę, aby jakoś przetrwać własne upodlenie. Gras chleje, to widać, to słychać to czuć. Idealny alkoholik na rzecznika takiego rządu. Pozostali piją mniej, za to się zaprawiają, wciągając do nosa biały proszek. Skutek jest ten sam ( sumienie jest odurzone i nie skrzeczy ) można się szmacić dalej. Nie wierzycie ? przypomnijcie sobie debatę Rostosia z Balcerowiczem. Temu ostatniemu trzęsły się ze zdenerwowania ręce, drżał głos. Rostosiak był dziwnie spokojny, źrenice w pełni, głos w euforii. Tacy ludzie nami rządzą, ku zadowolonemu polactwu.
 • @Grażyna Niegowska
  Urban pewnie też tak myslał. Nic nie jest wieczne. Żeby koniec tych gnid nadszedł szybko.
 • Niesiołowski: w poniedziałek PiS rozpęta na nowo piekło smoleńskie
  Drobny fakt, że gen. Błasik nie wypowiedział tych słów, a powiedział je ktoś inny, nie zmienia ogólnego obrazu katastrofy. Nie ma żadnego nowego faktu, który by zmieniał obraz katastrofy. Ustalenia Raportu Millera wciąż obowiązują. Nawet jeśli dowódcy Sił Powietrznych nie było w kokpicie, to ten fakt niczego nie zmienia. W poniedziałek PiS rozpęta na nowo piekło smoleńskie. Próbują robić to cały czas, ale nie mają argumentów - powiedział w pierwszej części rozmowy z Onetem Stefan Niesiołowski
 • @DurbanPoison
  Dobre co???
 • Nie czejakajmy na Grasia...
  Rządząca ekipa przerosła w ciągu ostatnich 21 miesięcy nawet późnego Gierka.Tak jest wspaniale i wszystko jasne,wszystko mamy pod kontrola,ludziom nieba doginamy do samego horyzontu.Słusznie wybraliśmy kierunek ,z którego nie zejdziemy.To nic ,ze ziemia jest okrągła...itd
  Wróciliśmy do punktu wyjścia.Układ okrągło-stołowy włóczył nas 30 lat po jałowej pustyni,by wybić nam z głowy mrzonki o suwerenności.
  A wiec najwyższy czas...Uważajmy tylko na nowych przewodników,bo psy wokół pilnujące...ciągle te same.
 • @maryna - bardzo mi przykro, ale stawianie Krzyża przed domem człowieka, który wyrządził wielką krzywdę...
  ...to nie są bzdury. To jest nasza, polska forma legalnego polskiego oporu przeciwko panoszącemu się złu.
  Zaś wspomniana przez Panią sprawa wzywania publicznego na prawicowym forum Rebelya (FR) do nielegalnego "skasowania" Jaruzelskiego jest niebezpieczną, anty-prawicową prowokacją. I ja miałem rację, że przeciwko temu protestowałem na forum Fronda (FF) że i złożyłem przez to forum doniesienie do prokuratury. Sprawa odsłoniła dziwne prowokacyjne współdziałanie w wielu miejscach polskojęzycznego internetu, pozornie ze sobą niewspółgrających. Dość wspomnieć, jak się zachowywał anonimowy oficer frontu ideologicznego (AOFI) o pseudonimie "KAnia" na forum Frondy, gdy oprotestowałem tam tę prowokacyjną akcję. Ów AOFI "KAnia" doprowadził do usunięcia mnie, uczciwego praworządnego obywatela za to, że nadmieniłem iż takie wzywanie do "skasowania" nosi znamiona przestępstwa.
  A owi AOFI wzywający do "skasowania" Jaruzelskiego pisują dalej - zarówno na forum Rebelya (FR) jak i na forum Fronda (FF). Uwazam to za nieuczciwość i anty-prawicowość.
  Kim jest AOFI "KAnia"? To się jeszcze okaże.
 • @Myszka and Miki
  ja mam wrażenie , że są dwa narody: ci o których piszesz (że mają dobrą pamięć) i ci których faszeruje się poprzez przekaziory benzodiazepinami. Przecwelowani już kilkakrotnie wolą o niczym nie pamiętać.
  Ale pełna totalna zgoda , że "trzeba jednak wierzyć, nawet jeśli ta wiara jest absolutnie pozbawiona racjonalnych podstaw, że wciąż kłamstwo można okupić mówieniem prawdy i że każdy ma wciąż szanse..."

  Tu dla Ciebie Myszka and Miki piosenka (ciekawe czy odgadniesz orginalnego autora :)

  http://www.youtube.com/watch?v=Im06D4YdEvE
 • @don
  Dzięki... Nie wiedziełem, ze ktoś tłumaczy i gra jego piosenki. Powiem tylko tyle, że znałemTimura kiedyś... Szkoda, że przestał śpiewać a jeszcze bardziej że wrócił do Czeczenii za zgodą Kadyrowa.
  Timur Bułat Mucurajew. Zawsze melancholia mnie dopada i wiele wspomnień gdy słucham jego songów...
 • @don
  Jakim cudem to znalazłeś?
 • @Myszka and Miki
  To Timur jest w Czecznii i trzyma z Kadrowem?
  Szkoda...
  ----------------
  ps
  Tu jeszcze jedna: http://www.youtube.com/watch?v=X7ZzuTNI278
  a tu inspirowana Timurem (tzn.Timura muzyka i refren :)
  http://www.youtube.com/watch?v=AV5H9YF35mI
 • @Myszka and Miki
  Jakbyś kiedyś mógł coś więcej napisać o Timurze i innych pieśniarzach kaukaskich to byłoby super :)
 • @don
  Niestety poszedł do niego a nawet jesli nie do niego to za jego wiedzą i zgodą wrócił do Czeczenii. Kiedy go ostatni raz widziałem mówił coś o "trzeciej drodze" ale zupełnie nie rozumiałem o co mu chodzi... Nie wiedziałem że na niej stoi także Kadyrow.
  Kiedyś może coś napiszę wiecej. Mam z nim wywiad (video), ale potem prosił by nie publikować... To było jeszcze zanim wrócił "legalnie" do Cz. Miiło że kojarzysz postać... Baerdzo miło pozdrawiam
 • @Myszka and Miki
  Cała przyjemnośc po mojej stronie! Trzymam kciuki i czekam :)
  Piszesz gdzieś jeszcze czy tylko tutaj? Można gdzieś poczytać Twoją poezję?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY